Фото: росЗМІ

Указ Путіна про депортацію українців: ISW пояснив, навіщо диктатор підписав документ

Російський диктатор Володимир Путін підписав указ, який дозволяє після 1 липня 2024 року депортацію з окупованих територій людей без російського громадянства. Головна мета такого кроку — примусова паспортизація та створення умов для депортації.

Про це повідомив Інститут вивчення війни (ISW).

Зазначається, що російський президент підписав указ "Про особливості правового становища окремих категорій іноземних громадян та осіб без громадянства в Російській Федерації", який визначає тих, хто проживає на окупованих Росією територіях, хто заявив про бажання зберегти своє громадянство та відмовляється від отримання російських паспортів, як "іноземних громадян та осіб без громадянства, які постійно проживають в РФ".

Указ передбачає, що такі особи можуть продовжувати проживати на окупованих територіях до 1 липня 2024 року, допускаючи, що після цієї дати вони можуть бути депортовані.

На думку аналітиків інституту, цей указ закріплює примусові методи заохочення мешканців окупованих територій до отримання російських паспортів, а також встановлює умови депортації українців, які не згодні стати громадянами Росії. Російська влада також продовжує інші спроби депортувати українців, особливо дітей, до Росії за різними схемами.

"ISW продовжує вважати, що всі дії, спрямовані на депортацію українців до Росії, можуть бути порушенням Женевської конвенції про попередження злочину геноциду та покарання за нього, а також потенційною навмисною кампанією етнічних чисток", — йдеться в звіті.

Нагадаємо, раніше Україна порахувала, що Росія викрала майже 4,4 тисячі дітей, які є сиротами, напівсиротами або позбавлені батьківського піклування.

Також повідомлялося, що російські загарбники готують до депортації ще понад 2,7 тисячі дітей з Луганської області. Попри те, що ще минулого місяця Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт дитячого омбудсмена і президента РФ, звинувативши їх у воєнних злочинах у зв’язку з незаконною депортацією українських дітей, ці дії на окупованих територіях не припиняються.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 29.04.2023 07:07