1 234 день війни
Особовий склад
1 031 620
Танки
11 013
Артилерія
30 163
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 193
Крилаті ракети
3 459
Гелікоптери
340
БпЛА
45 003
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Україна зробила три головні акценти у всіх перемовинах: Зеленський розповів про важливі зустрічі в Римі
Володимир Зеленський і Джорджа Мелоні. Джерело: Telegram-канал президента України

Україна зробила три головні акценти у всіх перемовинах: Зеленський розповів про важливі зустрічі в Римі

У четвер, 10 липня, в Італії відбулася масштабна міжнародна конференція з питань відновлення України. Київ зробив наголос на трьох пунктах у всіх сьогоднішніх перемовинах.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський, який опублікував низку дописів у своїх соціальних мережах.

"Перше — це інвестиції в наш захист, і особливо в розвиток і виробництво дронів. Кожен бачить, що загроза буквально щоденна — постійні російські удари. Маємо інвестувати саме стільки коштів, скільки потрібно для захисту. І це можливо тільки разом із партнерами", — наголосив він.

За його словами, другий наголос сьогодні — практичність наших домовленостей.

"І третє — вдячність усій Італії за підтримку України в роботі на рівні Євросоюзу. Ми це дуже цінуємо", — констатував український президент.

Зустріч із Мелоні

"Дякую Джорджі Мелоні й Італії за лідерство в підтримці України й організацію масштабної міжнародної конференції з питань відновлення України. Рівень рішень та зустрічей справді високий. Посилюємо майбутнє України разом", — зазначив президент України.

Він додав, що абсолютний пріоритет для України зараз — це ППО та виробництво дронів, особливо перехоплювачів.

"Будемо раді бачити італійські інвестиції в усе те, що зараз захищає життя в Україні та потім буде берегти Італію", — зауважив Зеленський.

Також країни продовжують працювати над санкціями та нашою євроінтеграцією, але потрібне прискорення.

"Дякую Італії за готовність допомагати. Звісно, обговорили відбудову. Цінуємо готовність Італії взяти патронат над відновленням Одеси", — розповів президент України.

Зустріч зі Схоофом

Із премʼєр-міністром Нідерландів Діком Схоофом Володимир Зеленський обговорив спільне оборонне виробництво, посилення протиповітряної оборони України та дипломатичну роботу.

"Дякую Діку за готовність і далі допомагати із захистом життя. Спрямовуємо інвестиції на те, що потрібно зараз: це ППО та дрони-перехоплювачі. Не менш важлива й справедливість", — зазначив український президент.

Він виокремив учорашнє важливе рішення суду в Нідерландах у справі щодо збиття росіянами MH-17. За його словами, важливо встановити справедливість. Тому Україна цілковито підтримує цю правову роботу Нідерландів.

"Дякую за всю надану допомогу та підтримку. Дякую за присутність на конференції з питань відбудови України. Разом посилюємо захист Європи", — акцентував Володимир Зеленський.

Зустріч із Мерцом

Також президент України зустрівся з федеральним канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом, подякував його країні за військову підтримку, передусім за системи ППО, які щодня захищають українців та українок від обстрілів.

"Поінформував Фрідріха щодо останніх російських атак і розповів про дрони-перехоплювачі, які вже збивають десятки "шахедів" за одну атаку. Дякую за готовність інвестувати в масштабування нашого виробництва дронів і за слова підтримки нашим людям", — додав український президент.

Також вони обговорили поле бою, роботу з партнерами, українську євроінтеграцію, адже Німеччина — це саме та країна, яка має вплив і авторитет, щоби допомогти розблокувати наш шлях до ЄС.

"Тому дуже цінуємо вашу гучну та рішучу позицію. Дякую Німеччині за готовність допомагати й з озброєнням, і з відновленням. Домовилися з канцлером тримати постійний контакт і працювати разом задля миру та безпеки", — підсумував Володимир Зеленський.

Нагадаємо, що в ніч на 10 липня Росія завдала масованого комбінованого удару, який тривав майже 10 годин. За словами президента України, головною метою кремлівського диктатора Володимира Путіна став Київ і область.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама