Фото: Кабінет міністрів України

Уряд зобов'язав обленерго зробити справедливі графіки відключення світла

Кабінет міністрів під час засідання 24 травня затвердив постанову, яка зобов’язує обленерго забезпечити справедливі графіки відключень світла для споживачів. Так, обмеження електроенергії мають стати рівномірними та матимуть справедливу послідовність.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

"Пріоритетне енергозабезпечення матимуть об’єкти критичної інфраструктури, лікарні, військові підприємства та підприємства, які виконують мобілізаційні завдання", — наголосив Шмигаль.

Крім того, уряд підтримав законопроект, який має суттєво покращити ситуацію на ринку електроенергії та розв’язати питання боргів на балансуючому ринку. Зокрема, у документі пропонується створити спеціальні рахунки для широкого кола субʼєктів, що дозволить забезпечити прийнятний рівень розрахунків. Це дасть змогу зменшити борги перед "Укренерго" і покращить ситуацію зі стійкістю української енергосистеми.

Шмигаль додав, що наразі в уряду є три ключові завдання для того, щоб покращити енергетичну ситуацію у країні:

  • децентралізація енергосистеми та розвиток відновлювальної енергетики, бо це також менш вразливі для атак об’єкти;
  • подальша інтеграція з ЄС та розширення можливостей для імпорту електроенергії;
  • ремонти та відновлення того, що зараз критично важливо відновити.

Нагадаємо, нещодавно міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що масштабні ракетні атаки окупантів на українську енергосистему призведуть до економічних збитків. Також зменшаться надходження до державного бюджету.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 24.05.2024 15:49