1 228 день війни
Особовий склад
1 025 260
Танки
10 990
Артилерія
29 921
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 191
Крилаті ракети
3 439
Гелікоптери
340
БпЛА
43 609
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
В ISW проаналізували важливість системи Patriot для України на тлі небажання Путіна припиняти війну
Системи ППО Patriot. Джерело: "Вікіпедія"

В ISW проаналізували важливість системи Patriot для України на тлі небажання Путіна припиняти війну

Американські системи протиповітряної оборони Patriot залишаються критично важливими для здатності України захищатися від ударів російських балістичних ракет.

Такий висновок зробили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).

ISW продовжує оцінювати, що допомога США Україні, зокрема, системи протиповітряної оборони та перехоплювачі Patriot, є критично важливою для здатності України захистити свою оборонно-промислову базу, захистити можливості, які вона отримує від своїх партнерів, перед обличчям далекобійних російських ударів, і захистити своє цивільне населення.

"Системи протиповітряної оборони, надані США, є життєво важливими для України та підтримуватимуть зусилля щодо підвищення самозабезпечення та захисту життя цивільних осіб", — наголосили аналітики.

Вони констатували, що президент США Дональд Трамп визнав небажання Володимира Путіна припинити війну в Україні, оскільки кремлівські чиновники продовжують демонструвати критичну відсутність інтересу до добросовісних переговорів з Україною.

Зокрема, Трамп оцінив, що Путіна "немає", і він "не прагне зупинити" військові дії проти України, та повторив своє "розчарування" телефонною розмовою з Путіним. Трамп заявив, що він "зовсім" не досягнув жодного прогресу з Путіним і що він "не задоволений" ним.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Путін сказав Трампу: Росія готова досягнути своїх цілей у війні проти України шляхом дипломатичних переговорів, але продовжуватиме військові дії, оскільки дипломатичного варіанту, який би задовольняв цілі Росії, ще не запропоновано.

"Умови Росії — "денацифікація" та "демілітаризація" України, яких Кремль вимагає з початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року — рівносильні вимогам зміни режиму, встановлення проросійського маріонеткового уряду в Україні та значних обмежень здатності України захищатися від майбутньої російської агресії", — підсумували в Інституті вивчення війни.

Інші ключові висновки ISW

  • Російські війська здійснили найбільший комбінований удар безпілотників та ракет по Україні з початку повномасштабного вторгнення Росії в ніч з 3 на 4 липня, в основному спрямований проти Києва. Російські війська здійснили 10 найбільших ударів у війні зі січня 2025 року.
  • Президент України Володимир Зеленський та президент США Дональд Трамп обговорили дипломатичні зусилля та спільну роботу з підтримки оборонно-промислової бази України під час телефонної розмови 4 липня.
  • Україна та Росія провели восьмий обмін військовополоненими з моменту зустрічі українських та російських чиновників у Стамбулі та домовилися про серію обмінів 2 червня.
  • Українські війська нещодавно просунулися поблизу Куп'янська. Російські війська активно тиснуть на півночі Сумської області та поблизу Часового Яру та Великої Новосілки.

Нагадаємо, за інформацією видання Axios, президент США Дональд Трамп під час телефонної розмови повідомив українському лідеру Володимиру Зеленському, що США хочуть допомогти Україні з протиповітряною обороною через ескалацію російських атак.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама