У понеділок, 21 липня, керівництво Королівського палацу Казерта в Італії скасувало концерт за участю російського диригента Валерія Гергієва. Його називають близьким другом диктатора Володимира Путіна.
Інформацію про скасування концертів оприлюднило італійське видання Ansa. Журналісти зазначили, що він мав відбутися 27 липня в межах фестивалю Un'Estate da Re ("Літо короля").
"Запланований концерт викликав бурхливу реакцію, його критикували центральний уряд Італії, російські дисиденти та українські асоціації", — йдеться в повідомленні.
Медійники констатували, що 72-річний диригент, якого запросив уряд регіону Кампанія, ніколи не висловлювався негативно проти війни Росії в Україні.
Зазначалося, що виступ у колишньому королівському палаці Бурбонів на півночі Неаполя фактично поклав би край фактичній забороні на виступи Гергієва на європейських сценах після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Як відомо, після 24 лютого 2022 року Валерія Гергієва усунули від співпраці з більшістю провідних музичних інституцій у Європі, з якими він був пов’язаний як керівник або запрошений диригент.
Зокрема, як давній соратник Путіна, він втратив посаду головного диригента в Мюнхенській філармонії, яку обіймав з 2015 року.
Також від співпраці з ним відмовилися Віденська та Роттердамська філармонії, фестивалі в Единбурзі, Верб’є та Празі, театр "Ла Скала" в Мілані й інші.
Нагадаємо, в серпні минулого року стало відомо, що Римська опера вирішила повернути на свою сцену росіянку Анну Нетребко, яка раніше особисто підтримувала російського диктатора Володимира Путіна. Вона схвально ставиться до дій кремлівського режиму.