Фото: armyinform.com.ua

В Україні спростили проходження ВЛК для поранених військових: подробиці

Міністерство оборони спільно з Міністерством охорони здоров’я та Міністерством цифрової трансформації спростили проходження військово-лікарської комісії для поранених бійців. Відтепер всі необхідні документи для ВЛК можна надіслати в електронній формі.

Про це повідомила прес-служба Міноборони.

Згідно з нововведеннями, електронні документи передаватимуть між лікарнями, військовими частинами та центрами комплектування. Сюди входять:

  • довідки про обставини травми: поранення, контузії, каліцтва;
  • постанова ВЛК про потребу у відпустці для лікування;
  • постанова ВЛК про непридатність до військової служби;
  • інші документи, необхідні для проходження ВЛК.

документи для ВЛК

Інфографіка: Міноборони

Наразі систему електронного документообігу має більшість військових частин, ТЦК, а також військових шпиталів і цивільних лікарень, де поранені захисники й захисниці проходять військово-лікарську комісію. Електронні документи про відпустку або непридатність до служби за станом здоровʼя лікарня направляє до військової частини. Після цього військовослужбовець може одразу їхати до найближчого ТЦК, де й отримає потрібні документи.

Так само лікарня може отримувати додаткові документи, необхідні для ВЛК — наприклад, довідку про обставини травми. Варто лише відправити електронний запит. Для того, щоб його надіслати, необхідно надати згоду на обробку персональних даних.

"Цифровізований процес дозволить скоротити час на отримання документів і зменшить потребу особисто їздити зайві кілометри для військовослужбовців після травм, поранень або хвороб", — наголосила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні військовослужбовці матимуть можливість демобілізуватися через 18 місяців після початку служби, однак про це рішення потрібно буде попереджати заздалегідь. У випадку, якщо військові висловили бажання продовжувати службу, то вони не будуть демобілізовані.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 01.12.2023 12:24