В уряді підрахували, якими є екстрені потреби України в додаткових електро- та теплових потужностях
Міжнародні партнери на київській ТЕЦ. Джерело: Telegram Олексія Кулеби

В уряді підрахували, якими є екстрені потреби України в додаткових електро- та теплових потужностях

Україна екстрено потребує більш ніж 1 800 МВт додаткової електро- та теплової потужності. Це пов’язано з наслідками російських атак по енергетичній інфраструктурі країни.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення України, міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба, який спільно з депутатами Європарламенту та національних парламентів 14 країн Європи відвідав одну із зруйнованих росіянами київських ТЕЦ.

"Це об’єкт критичної інфраструктури, який забезпечував теплом і гарячою водою понад 500 000 мешканців столиці — понад 1 100 житлових будинків, школи, садочки та медичні заклади", — розповів він.

Міністр додав, що з початку повномасштабного вторгнення ТЕЦ зазнала 13 ракетних і дронових атак, з них дев’ять – лише за цей опалювальний сезон. Попри це, колектив станції — понад 700 фахівців — поетапно відновлює пошкоджене обладнання.

"Ми показали партнерам реальні наслідки атак по цивільній енергетичній інфраструктурі. Це не військова ціль — це тепло для людей", — акцентував Кулеба.

На його переконання, важливо, що 31 депутат Європарламенту та національних парламентів 14 країн Європи побачили руйнування на власні очі. Серед них — голови та члени комітетів оборони та міжнародних відносин з Німеччини, Франції, Італії, Данії, Швеції, Польщі, Іспанії, Литви, Естонії, Австрії, Чехії, Фінляндії, Угорщини та Словаччини.

"Під час зустрічі звернулися до партнерів із проханням про подальшу підтримку енергетичного сектору. Представили план підготовки до наступного опалювального сезону та потреби України у розвитку розподіленої генерації, модульних потужностей і резервного живлення", — зауважив урядовець.

Він заявив, що загальна екстрена потреба країни у додаткових електро- та теплових потужностях перевищує 1 800 МВт.

"Дякую європейським партнерам за підтримку. Стійкість нашої енергетики — це безпека мільйонів людей", — підсумував Олексій Кулеба.

Нагадаємо, генеральний директор енергопостачальної компанії Yasno Сергій Коваленко сьогодні розповідав, що в Києві зараз діють тимчасові графіки відключень електроенергії. Спрогнозувати повернення до постійних графіків складно — це пов’язано зі стабільно важкою ситуацію в енергетичній системі України.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X TrueUA - YouTube
Завантажити ще
Реклама