У вівторок, 21 жовтня, бюджетний комітет Верховної Ради України ухвалив зміни до бюджету-2025 в цілому. Видатки на оборону планують збільшити ще на 325 мільярдів гривень.
Про це заявила голова бюджетного комітету парламенту Роксолана Підласа, яка опублікувала відповідний допис на своїй сторінці у Facebook.
"Закликаю усіх народних депутатів підтримати сьогодні в залі голосування цього законопроекту за основу та в цілому, оскільки 1-2 листопада кошти на виплати грошового забезпечення мають бути перераховані у війська. Затримок за весь час повномасштабного вторгнення не було", — написала вона.
Підласа додала, що законопроект №14103 пропонує збільшити видатки для сектору нацбезпеки й оборони на 324,7 мільярда гривень. З них:
- +210,9 млрд грн — ЗСУ;
- +99,1 млрд — виробництво та закупівля зброї та боєприпасів для ЗСУ;
- +8,1 млрд грн — Національній гвардії;
- +4,3 млрд грн — для закупівлі дронів, яку здійснює Держспецзв’язку;
- +1,3 млрд грн — для СБУ;
- +918 млн грн — Державній спеціальній службі транспорту;
- +83 млн грн — Державній прикордонній службі;
- +28,8 млн грн — для ГУР Міноборони;
- +8 млн грн — для Служби зовнішньої розвідки.
Покрити цю суму планується з декількох джерел:
- 294,3 млрд грн — міжнародна допомога (це шість мільярдів євро "безповоротної позики" ERA loans;
- з європейської частки (повертати ці гроші Україні не потрібно, відсотки за користування грошима не нараховуються);
- 10,4 млрд грн — скорочення невійськових витрат (з них найбільш суттєві скорочення: 6,45 мільярда — очікувана економія від обслуговування державного боргу, три мільярди — економія на гарантійних зобов’язаннях держави, які цього року немає потреби виплачувати), майже один мільярд за пропозиціями окремих державних органів);
- 20 млрд грн — очікуване збільшення надходжень від ПДФО та військового збору, від виплат грошового забезпечення військовим у листопаді-грудні (оскільки загальна сума видатку на оплату праці збільшується, то збільшуються і податки від доходів фізичних осіб).
"Розгляд цих змін до бюджету-2025 очікується у Верховній Раді України сьогодні, 21 жовтня", — підсумувала Роксолана Підласа.
Нагадаємо, раніше вона розповідала, що бюджетний комітет Верховної Ради України опрацював 3 339 поправок до проекту бюджету на 2026 рік. Орієнтовна вартість пропозицій нардепів перевищує 7,1 трильйона гривень.