Фото: armyinform.com.ua

Як влада ухвалює рішення щодо контрнаступу ЗСУ: подробиці від Данілова

Секретар Ради безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що остаточні плани щодо контрнаступу Збройних сил України ще не затверджені. Вони будуть ухвалюватися в Офісі президента.

Про це посадовець заявив в ефірі телемарафону.

"У кабінеті верховного головнокомандувача — президента нашої країни буде ухвалюватися крайнє рішення щодо термінів і напрямків. І коли хтось починає про щось говорити, навіть із поважних інституцій на Заході, повірте: людей, які на сьогодні знають точно всі наші плани, не існує. Тому що остаточний план ще не затверджений. Ми маємо кілька варіантів. Вони всі перебувають у роботі", — розповів він в ефірі національного телемарафону.

За його словами, зважаючи на обставини, які будуть на той чи інший момент, буде ухвалюватися рішення щодо відповідного варіанту дій.

"Залежно від тих обставин, які будуть на той чи інший час, ухвалюватимуться ті чи інші рішення. Не потрібно очікувати чи не очікувати. Ми вже довели, що ми є непереможна нація, і ми обов’язково це зробимо. І завдяки нашим партнерам зокрема", — додав секретар РНБО.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав не вважати очікуваний контрнаступ українських військ останнім. Можливо, союзникам і Україні доведеться готуватися до наступного.

Також за даними видання The Washington Post, Збройні сили України можуть розпочати наступальні дії одразу на кількох напрямках. Вказується, що однією з ключових цілей для ЗСУ — знищення сухопутного мосту між Кримом та Росією. Для реалізації такого плану потрібно "розрізати" російські війська та логістичні шляхи у Запорізькій області. Ще однією версією джерела є наступ на Кримський півострів. Його звільнення можливе за військово-морських операцій і, можливо, навіть висадки на пляжі.

Водночас, як повідомляв президент Володимир Зеленський, ЗСУ будуть готові до контрнаступальної операції, коли наша держава отримає від союзників усю необхідну зброю. Терміни, за його словами, можуть залежати й від погодних умов. Український лідер вважає, що Україна може отримати сучасні винищувачі після початку контрнаступу. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба теж заявляв, що рішення щодо надання Києву винищувачів F-16 буде прив'язане до результатів українського контрнаступу.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 11.05.2023 10:56