Європейський Союз не погоджується щонайменше з двома пунктами "мирної угоди", яку запропонували Сполучені Штати Америки щодо війни в Україні. Це визнання окупованого Криму російським і зняття санкцій із Росії.
Таку інформацію оприлюднила агенція Reuters, журналісти якої послалися на власні джерела у євроструктурах.
Медійники зауважили: минулого тижня держсекретар США Марко Рубіо заявляв, що рамкову програму США, запропонована європейцям спецпредставником президента Дональда Трампа Стівом Віткоффом у Парижі, у Брюсселі сприйняли з натхненням.
Але, за словами джерел Reuters, насправді не все так гладко, як це хотіли показати у США. Серед пропозицій були й такі, які не влаштували європейців.
"Визнання незаконної анексії Криму Росією — крок, який не влаштовує ні Європу, ні Україну", — розповів журналістам один зі співрозмовників.
Він додав, що, крім Криму, залишаються й інші важливі точки спотикання.
"Європа категорично заперечує вимогу Росії скасувати санкції Європейського союзу проти неї до завершення переговорів", — констатували журналісти з посиланням на джерела.
Сьогодні ж на переговорах в Лондоні щодо врегулювання війни в Україні, які пройдуть на рівні високопосадовців, Францію та Німеччину представлятимуть дипломатичні радники лідерів цих держав.
Францію представлятимуть дипломатичний радник президента Еммануель Бонн, а також — політичний директор МЗС Франції Фредерік Мондолоні. Натомість міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро сьогодні перебуває в Іраку з офіційним візитом.
Німецьку сторону представлятиме радник з питань зовнішньої та безпекової політики Єнс Пльотнер. Він представляв Німеччину й на зустрічі в Парижі минулого тижня.
Раніше МЗС Великої Британії підтвердило, що переговори щодо війни в Україні на рівні міністрів, які мали пройти у середу в Лондоні під головуванням міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Леммі, відкладаються.
Нагадаємо, що США в особі віце-президента Джея Ді Венса знову пригрозили припинити свою посередницьку роль у переговорах між Росією й Україною. Офіційний Вашингтон вважає свою "мирну пропозицію" "справедливою".