Андрій Смирнов. Джерело: Facebook

За колишнього заступника Єрмака Смирнова внесли велику заставу

У середу, 29 травня, за колишнього заступника керівника Офісу президента Андрія Смирнова внесено заставу в 10 мільйонів гривень. Його підозрюють у незаконному збагаченні на 15,7 мільйона гривень.

Про це повідомило "Суспільне" з посилання на речницю Вищого антикорупційного суду України (ВАКС) Олесю Чемерис.

"Можу підтвердити: за колишнього заступника керівника Офісу президента внесли заставу у повному розмірі, визначеному ухвалою слідчого судді ВАКС", — сказала прес-секретарка суду.

Раніше, 22 травня, НАБУ повідомило Смирнову про підозру в незаконному збагаченні на 15,7 мільйона гривень. У коментарі журналістам Смирнов підтвердив, що отримав підозру від НАБУ. Також у нього провели обшук. 28 травня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід для Смирнова у вигляді особистих зобов'язань і застави у 10 мільйонів гривень.

Що відомо про незаконне збагачення Смирнова

У жовтні минулого року Національне антикорупційне бюро України розслідувало справу проти заступника керівника Офісу президента Андрія Смирнова. Щоправда, її деталі не розголошували, оскільки не було письмового дозволу слідчого або прокурора.

Згодом стало відомо, що це стосується набуття транспортних засобів та нерухомості по занижених цінах на ім’я рідного брата Андрія Смирнова. Слідчі отримали доступ до банківських сейфових скриньок, інформації про об’єкти нерухомості та рух коштів на банківських рахунках за останні 10 років, що були оформлені як на самого Андрія Смирнова, так і на його родичів.

Зокрема, його брат Ігор придбав майно, квартиру та земельну ділянку в Карпатах за ціною, значно нижчою за ринковою загальною сумою чверть мільйона доларів. Брати не змогли дати однозначну відповідь, звідки взяли гроші на покупки та чому ціни занижені.

Крім того, правоохоронні органи вивчали інформацію щодо поїздок Андрія Смирнова до Москви, які відбувалися у період з 2014 року до 2019 рік вже після здійснення окупації Криму та частини Донбасу Російською Федерацією.

Андрій Смирнов працював заступником керівника Офісу президента України з 10 вересня 2019 по 29 березня 2024 року.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський 29 березня звільнив двох заступників голови Офісу президента Андрія Єрмака. Йшлося якраз про Андрія Смирнова. Крім нього, ще звільнили Олексія Дніпрова.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 29.05.2024 22:17