Фото: Офіс президента

Зеленський провів засідання Ставки: які питання розглянули

Президент України Володимир Зеленський у суботу, 9 вересня, провів Ставку верховного головнокомандувача. На ній розглянули питання захисту енергетики та одеських портів.

Про це гарант повідомив у Telegram.

Зокрема, учасники засідання обговорили реалізацію плану захисту енергетики та критичної інфраструктури від російських ударів із неба. Також підіймалося питання портів Одещини та інфраструктури "зернового коридору" від російських ударів. Крім того, учасники обговорили захист прифронтових територій та підготовку до зими.

"Доповіді прем’єр-міністра, Міністерства енергетики, Укренерго, Укргідроенерго, НАК "Нафтогаз", Генштабу. Усі доручення роздані. Робота триває", — зауважив гарант.

Нагадаємо, 6 вересня Володимир Зеленський провів Ставку верховного головнокомандувача, яку присвятили підготовці енергосистеми України до зими. Тоді очільник держави наголосив, що розробляється комплексний план захисту об’єктів критичної інфраструктури від усього, що може вигадати країна-терорист.

Зауважимо, раніше міністр енергетики України Герман Галущенко заявляв, що в Україні відключення світла взимку застосовуватимуть лише у разі значних пошкоджень через можливі російські обстріли енергосистеми. За його словами, енергосистема нашої країни буде готова до зими, є всі необхідні ресурси для того, щоб пройти опалювальний сезон без відключень електроенергії. У разі відсутності нових серйозних пошкоджень через обстріли не планується вводити обмеження в подачі електроенергії споживачам. Якщо і будуть відключення світла, то вони стануть наслідком атак на нашу енергосистему і матимуть тимчасовий характер.

До 1 жовтня 2023 року в Україні очікують повну готовність до опалювального сезону. Зараз триває підготовка та ремонтні роботи. За словами Олександра Кубракова, теплова частина в практично усіх ТЕЦ вже відновлена, тривають планові ремонтні роботи генеруючого обладнання.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 09.09.2023 13:33