Президент України Володимир Зеленський не готовий погодитися на угоду зі Сполученими Штатами Америки щодо доступу до корисних копалин. Київ бачить у проекті документа "низку проблемних моментів".
Про це повідомив Sky News із посиланням на українські джерела. Журналісти зазначили, що це відбувається, попри недавні заяви Дональда Трамп про близькість підписання угоди.
Лідер США домагався від України згоди на доступ до природних ресурсів країни в обмін на зброю.
"Угода ще не готова до підписання, є низка проблемних питань, і в нинішньому вигляді проекту президент не готовий його ухвалити. Документ сповна не відображає партнерства в угоді, а містить лише односторонні зобов’язання України", — розповіло журналістам українське джерело.
Своєю чергою, радник президента США з національної безпеки Майк Волц запевняв учора, що угоду вдасться укласти.
"Ось підсумок: президент Зеленський планує підписати цю угоду, і ви побачите це в дуже короткостроковій перспективі", — сказав він на конференції консервативних політичних сил у Меріленді в п’ятницю.
Журналісти повторили інформацію, що учасники переговорів зі США висунули умовою можливість припинити доступ України до життєво важливої супутникової інтернет-системи Starlink Ілона Маска, якщо Київ не погодиться на угоду.
Нагадаємо, раніше керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони України Андрій Коваленко зазначав, що, попри нібито погрози США, які оприлюднюють медіа, в Україні наразі не відключають супутниковий Інтернет Starlink. До того ж на фронті працюють альтернативні види зв’язку.