Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа розробляє план масової депортації. Зокрема, йдеться про один мільйон осіб за рік.
Про це повідомило видання The Washington Post, журналісти якого послалися на власні джерела.
"Депортація одного мільйона іммігрантів за один рік нібито перевершить попередні статистичні дані, оскільки найвищий показник дотепер становив понад 400 000 на рік, коли президентом був Барак Обама", — йдеться в статті.
Але чиновники не розкривають, як вони підраховують ці цифри, аналітики ж кажуть, що наявна статистика робить цю мету нереальною з огляду на фінансування, кількість персоналу і той факт, що більшість іммігрантів мають право на судове слухання перед тим, як їх висилають з країни.
Медійники зазначили, що радник Білого дому Стівен Міллер майже щодня розробляє стратегію досягнення цієї мети з чиновниками Міністерства внутрішньої безпеки й інших федеральних відомств.
За словами двох чиновників, адміністрація веде переговори з 30 країнами про приймання депортованих, які не є їхніми громадянами. У поданні до суду адміністрація заявила, що сподівається відправити "тисячі" іммігрантів до цих країн, відомих як "треті країни".
У публікації йдеться, що хоча адміністрація намагалася депортувати людей до третіх країн протягом багатьох років, це наймасштабніші зусилля, оскільки Трамп намагається здійснити найбільшу операцію з депортації всередині країни в історії США.
Чиновники вже розпочали депортувати людей до країн, громадянами яких вони не є, зокрема, до Мексики, Коста-Ріки та Панами. Цього місяця щонайменше одного іммігранта відправили до Руанди, хоча це сталося після тривалих переговорів.
Заступник прес-секретаря Білого дому Куш Десаї не відповів на запитання про мету уряду, але в електронному листі зазначив, що адміністрація Трампа отримала мандат від виборців на виправлення роботи адміністрації Байдена у сфері безпеки кордонів та імміграційного законодавства.
"Уся адміністрація Трампа зосереджена на виконанні цього мандату, а не на довільних цілях, із застосуванням загальнодержавного підходу до забезпечення ефективної масової депортації терористів і кримінальних нелегалів", — додав Десаї.
Під час передвиборчої кампанії Трамп заявляв, що хоче депортувати "мільйони" іммігрантів, а віце-президент Джей Ді Венс минулого року сказав, що вони можуть розпочати з одного мільйона.
"Але їхні власні цифри показують, що це не так просто. Більшість з 11 мільйонів нелегальних іммігрантів у США мають право на слухання в імміграційному суді перед депортацією, включаючи злочинців, і за нинішніх затримок у розгляді справ це може зайняти місяці або роки", — зробили висновок аналітики.
Колишні працівники імміграційної служби вказують на фінансові, правові труднощі та зниження морального духу серед працівників імміграційних служб, які працюють на межі можливостей, але скептично ставляться до поставленої мети.
Нагадаємо, 27 січня стало відомо, що Колумбія погодилася прийняти "в необмеженій кількості" військові літаки США з депортованими мігрантами після того, як Білий дім пригрозив санкціями.