Іраклій Кобахідзе. Джерело: armenpress.am

"Це російські наративи": у МЗС України різко відповіли на недружні заяви прем’єра Грузії

Міністерство закордонних справ (МЗС) України засудило чергові недружні заяви прем’єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе. Він свідомо перекрутив оцінки подій в Україні.

Відповідну заяву МЗС України оприлюднило на своїх інформаційних ресурсах.

"Для України є неприйнятними та обурливими висловлюваннями очільника уряду Грузії щодо нашої держави, Революції Гідності, героїзму та боротьби українського народу за свободу та незалежність. Не Україна, яка захищається, а винятково Росія, яка віроломно напала на нашу землю, відповідальна за тисячі втрачених життів, руйнування українських міст і сіл. Показово, що в заяві грузинського посадовця слово "Росія" не пролунало жодного разу", — зауважили в заяві.

Там додали, що прикро спостерігати послідовну та постійну деградацію політичних заяв премʼєра Грузії, які останнім часом вже важко відрізнити від заяв російського керівництва.

"Російська Федерація має бути покарана за всі злочини, скоєні в Україні, Грузії та інших країнах протягом останніх десятиліть. Закликаємо грузинських політиків утриматись від подібних заяв на адресу нашої країни, які вкотре повторюють російські наративи, та використання України у внутрішньополітичній боротьбі в Грузії", — зазначили в МЗС України.

При цьому у відомстві наголосили, що Україна буде продовжувати підтримувати суверенітет і територіальну цілісність Грузії та прагнення грузинського народу до миру, свободи, зміцнення власної державності та звʼязків з іншими вільними країнами світу.

Що сказав Кобахідзе

У четвер, 29 травня, прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що за загибель десятків тисяч людей в Україні ніхто не несе відповідальності.

Грузинський прем’єр у традиційній для себе манері розкритикував події Євромайдану в Україні, зауваживши, що "ніхто в Грузії не дочекається Майдану". У дусі російської пропаганди Кобахідзе сказав, що за подій Євромайдану уряд в Україні "був призначений ззовні", який, за його словами, не взяв на себе "відповідальність за події, які розвивалися в цій країні".

"До 2013 року Україна була країною з територіальною цілісністю, а її економіка становила 200 мільярдів доларів. Сьогодні ця країна — обвалена. Через стільки років її економіка значно скоротилася. Також 20% території України окуповано, загинули десятки тисяч людей. Хто несе за це відповідальність? Ніхто", — сказав Кобахідзе.

При цьому прем’єр-міністр Грузії під час своєї промови не згадав про розв’язану Росією війну проти України та російську окупацію частини її територій.

Нещодавно Кобахідзе також розповідав, що опоненти влади хочуть "українізації Грузії" та начебто "прагнуть відкрити у Грузії другий фронт", а влада всіляко їм перешкоджає, щоби зберегти мир.

Нагадаємо, що 28 травня грузинський парламент прогнозовано подолав вето президентки Саломе Зурабішвілі на закон "Про прозорість іноземного впливу". Критики документа називають його "законом про іноагентів".

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 30.05.2024 19:57