
Споживча інфляція в Україні почала сповільнюватися ще в червні. Така позитивна динаміка досі зберігається, проте темпи зростання цін перевищують прогнози.
Про це повідомила прес-служба Національного банку України.
У жовтні інфляція знизилася до 10,9% проти майже 16% у травні. Саме такий розвиток подій НБУ і прогнозував. Водночас це не означає, що ціни знижуються. Навпаки — вони зростають, хоча і повільніше, ніж раніше.
Сповільненню зростання цін допомогли нові врожаї, адже овочі цьогоріч дешевші, ніж торік. Завдяки заходам НБУ, які спрямовані на підтримання привабливості гривневих заощаджень, українці відкривають депозити у гривні та інвестують у гривневі ОВДП. Тож попит на валюту залишається помірним, а тиск на курс і ціни — меншим.
За прогнозом НБУ, рівень інфляції становитиме:
У Нацбанку пояснили, що інфляція розраховується за споживчим набором із понад 300 товарів і послуг. Деякі з них подорожчали (наприклад, м’ясо, яйця, фрукти), інші — навпаки подешевшали (овочі борщового набору, цукор, оливкова олія). Комунальні тарифи не змінювалися.
"У середньому ж типовий споживчий кошик за рік подорожчав на 10,9%", — зазначили в регуляторі.
Нагадаємо, раніше голова Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук заявляв, що в Україні через масові відключення світла собівартість виробництва та зберігання продуктів швидко зростає. Ця тенденція призведе до подорожчання овочів, м’яса та молочної продукції на 20-30%.