Валентина Матвієнко й Ален Симонян. Джерело: apa.az

Кремль жорстко відреагував на гучну заяву спікера парламенту Вірменії про Україну

Спікер парламенту Вірменії Ален Симонян заявив про "рішучу підтримку Єревана територіальної цілісності України, Молдови, Грузії, Кіпру та всіх країн". У Кремлі вважають, що він "перейшов усі червоні лінії".

Про це повідомили видання Verelq і APA.

Виступаючи на конференції голів парламентів держав Євросоюзу, Симонян заявив, що з огляду на те, що "в центрі уваги конференції — питання вторгнення Росії в Україну та близькосхідний конфлікт", він підтвердив, що Вірменія "рішуче захищає територіальну цілісність України, а також Молдови, Грузії, Кіпру та всіх країн". За рівнем загрози він поставив Росію в один ряд з Азербайджаном.

"Росія організовує кампанію погроз і дезінформації. Викликає заклопотаність, що багато посадових осіб російського уряду наважуються диктувати інтереси Вірменії та говорити від імені вірменського народу. Яскравий приклад сказаного — гібридна атака Росії та Азербайджану на Вірменію, пов'язана з тристоронньою зустріччю, яка відбулася 5 квітня в Брюсселі й у якій брали участь прем'єр-міністр Вірменії, голова Єврокомісії та державний секретар США", — зазначив Симонян.

Голова Ради Федерації Росії Валентина Матвієнко заявила, що таким чином Симонян "перейшов усі червоні лінії".

"Хотілося б поставити колезі, голові парламенту Вірменії запитання: від чийого імені він озвучував такі сюжети? Точно не від імені вірменського народу, з яким Росію пов'язує вікова дружба. Ми не можемо залишити без уваги такого роду русофобські виступи", — сказала вона.

Матвієнко також доручила сенаторам підготувати та надіслати до парламенту Вірменії запит у зв'язку з "антиросійськими" заявами спікера вірменського парламенту.

"Я би надіслала письмово до парламенту Вірменії запит, від чийого імені він виступав і чи поділяє парламент Вірменії оцінки, висловлені на цій сходці. Ми не залишимо без уваги такого роду русофобські, антиросійські виступи. Просто було соромно за нашого колегу, що він перейшов уже всі червоні лінії", — додала уродженка України Матвієнко.

Виступ Симоняна також прокоментував голова міжнародного комітету Ради Федерації Росії Григорій Карасін, заявивши, що висловлювання вірменського спікера має "недружній тон".

Нагадаємо, що Азербайджан і Вірменія розпочали процедуру демаркації кордону. В межах цього процесу сусідні країні встановили перший прикордонний стовп на спільній ділянці кордону.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 24.04.2024 23:56