Фото: Дмитро Кулеба\X

Кулеба назвав мету анонімних заяв росіян про нібито готовність Путіна заморозити війну

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що російський диктатор Володимир Путін не має наміру завершувати війну проти України та не хоче миру. Водночас анонімні заяви росіян щодо готовності Путіна заморозити війну спрямовані на зрив мирного Саміту у Швейцарії 15-16 червня.

У своєму дописі в соцмережі X очільник МЗС наголосив, що кремлівський диктатор боїться результатів саміту.

"Чому російські джерела раптом повідомляють ЗМІ, що Путін готовий зупинити війну на нинішній лінії зіткнення? Все дуже просто. Путін відчайдушно намагається зірвати Саміт миру у Швейцарії. Він боїться його успіху", — написав він.

Посадовець зазначив, що оточення Путіна надсилає фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню, "попри те, що російські війська продовжують жорстоко атакувати Україну, а їхні ракети та безпілотники обрушуються на українські міста та громади".

"Путін наразі не має бажання припиняти свою агресію проти України. Тільки принциповий і єдиний голос глобальної більшості може змусити його обрати мир замість війни. Саме цього має досягнути Саміт миру. Ось чому він цього так боїться", — зауважив Кулеба.

Голова МЗС зазначив, що саме тому так важливо, щоб на Саміті "були присутні якомога більше лідерів з усіх континентів і частин світу". 

"Коли весь світ висловиться на підтримку відновлення повної сили Статуту ООН і міжнародного права, Росія буде змушена зробити вибір на користь миру", — вважає міністр.

Глобальний Саміт миру відбудеться 15-16 червня у швейцарському курортному містечку Бюргеншток поблизу Люцерна. В ньому можуть узяти участь від 80 до 100 країн. Метою заходу є створення спільного розуміння того, як досягнути всеосяжного, справедливого та міцного миру для України відповідно до міжнародного права та Статуту ООН.

Нагадаємо, раніше агенція Reuters оприлюднила інформацію про те, що кремлівський диктатор Володимир Путін готовий зупинити війну в Україні. Він може погодитися на переговори про припинення вогню. При цьому, за його версією, бойові дії мають зупинитися на нинішніх лініях фронту.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 24.05.2024 18:48