Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Нардепи готові розглянути проект закону про скасування переходу на літній час: коли це відбудеться

Найближчого пленарного тижня Верховна Рада розгляне у другому читанні проект закону про скасування переходу на літній час в Україні. Документ передбачає фіксацію зимового часу.

Про це повідомив народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк.

"Згідно з попереднім порядком денним, на найближчому пленарному тижні Рада розгляне вже у другому читанні законопроект спікера №4201, який передбачає скасування в Україні переходу з літнього на зимовий час і навпаки Дуже правильна ініціатива — буду підтримувати", — зазначив він.

Як відомо, Верховна Рада ухвалила законопроект №4201 у першому читані у березні 2021 року. Але потім його відправили на повторне друге читання. Згідно з документом, на території України обчислення часу здійснюється за київським часом, що є єдиним для всієї території України. Київський час — час часової зони, в якій розташована столиця України — місто Київ, що відповідає другому часовому поясу в шкалі Всесвітнього координованого часу UTC+2.

"Сезонний перехід часу на території України не здійснюється", — йдеться в документі.

Автор проекту — спікер парламенту Руслан Стефанчук — раніше заявляв, що Верховна Рада повернеться до розгляду проекту. Він хотів би, щоб Україна залишилася на зимовому часі. При цьому він стверджував, що дискусію вестимуть відповідно до рішень Європейського Союзу.

Зараз Україна переходить на літній час відповідно порядку обчислення часу, що діє в країнах Європи. Перехід регулюється постановою Кабміну 1996 року. Літній час застосовують у більшості країн Заходу, у тому числі в ЄС, США та Канаді. В Україні дії київський час з переведенням щорічно годинникової стрілки:

  • в останню неділю березня о третій годині на одну годину вперед;
  • в останню неділю жовтня о четвертій годині на одну годину назад.

Нагадаємо, Міністерство економіки України повідомляло, що в ніч на 31 березня Україна перейшла на літній час. Це відбулося з метою ефективного використання світлої частини доби у державі.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 11.07.2024 12:53