Фото: НБУ

Встигніть обміняти: які монети та купюри не прийматимуть з 1 жовтня

В Україні продовжують виводити з обігу дрібні монети та старі купюри. З 1 жовтня поточного року із готівкових розрахунків зникне низка банкнот та копійок.

Про це повідомили у прес-службі Національного банку. 

"Залишився місяць, щоб обміняти дрібні монети та банкноти гривні старих зразків до 2003 року, що вилучаються з готівкового обігу", — попереджають у регуляторі.

Йдеться про розмінні монети номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок та банкноти номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 гривень зразків до 2003 року всіх років випуску.

Відомо, що здійснити їх обмін можна до 30 вересня 2023 року включно. Після цього вони вже не обмінюватимуться.

Куди звертатися

До Національного банку України:

  • у Києві: Контрактова площа, 2А;
  • у Дніпрі: вулиця Воскресенська, 13;
  • у Львові: вулиця Коперника, 4;
  • у Одесі: вулиця Рішельєвська, 8;
  • у Харкові: Театральна площа, 1;
  • у Хмельницькому: вулиця Володимирська, 91.

До уповноважених банків:

  • АТ "Ощадбанк",
  • АТ КБ "ПриватБанк",
  • АТ "Райффайзен Банк",
  • АТ "ПУМБ".

Зазначається, що актуальну інформацію, в яких відділеннях та філіях можна здійснити обмін, потрібно дізнаватися на офіційних сайтах цих банків.

"Обміняти такі розмінні монети та банкноти на інші монети та банкноти всіх номіналів, що перебувають в обігу, в сумах, кратних 10 копійкам (для розмінних монет), громадяни зможуть без стягнення плати за проведення такого обміну", — додають у прес-службі.

Колаж Національного банку України

До того ж що з 1 жовтня 2019 року монети 1, 2 та 5 копійок перестали бути платіжним засобом та вилучаються з готівкового обігу. Також з 1 жовтня 2020 року з обігу вилучаються монети номіналом 25 копійок та завершується процес вилучення банкнот номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 гривень зразків до 2003 року всіх років випуску.

Рішення про їх вилучення з готівкового обігу — частина комплексного рішення з оптимізації Національним банком України номінального ряду банкнот та монет гривні. Це підвищить захист і якість грошей та зробить готівкові розрахунки комфортнішими та простішими.

Нагадаємо, раніше НБУ пояснив, як діяти, якщо фінустанови відмовляються приймати долари. Українцям варто звернутися до кількох обмінників та банківських кас. Згідно з правилами, касир має право самостійно вирішувати, чи купюра відповідає правилам прийому банкнот, чи ні.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 28.09.2023 03:41