Фото: Telegram Кадирова

Пригожин і Кадиров проти Міноборони Росії: в ISW розповіли, чим закінчився шантаж щодо Бахмута

Міноборони Російської Федерації відновить постачання артилерійських снарядів ПВК "Вагнера". Це сталось після гучних заяв засновника російської ПВК "Вагнера" Євгена Пригожина та голови Чеченської республіки Рамзана Кадирова провести обмін своїми підрозділами в районі Бахмута.

Про це розповіли аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що командувачу окупаційними військами РФ в Україні генералу Валерію Герасимову довелося піти на поступки у питанні боєприпасів після такого шантажу з боку Пригожина і Кадирова. Саме "вагнерівці" беруть участь у штурмах Бахмута.

Цікаво, що перед скандалом представник Міноборони РФ, навпаки, мав намір понизити пріоритетність таких зусиль.

Вже 7 травня Пригожин розповів, що отримав від МО Росії документ, який зобов'язує постачати сили "Вагнера" боєприпасами та зброєю, що необхідні для ведення наступальних операцій у Бахмуті. Втім, власник ПВК "Вагнера" не оприлюднив цей документ, тому аналітики ISW не можуть перевірити його існування.

На думку експертів, Міноборони РФ, ймовірно, принципово не змінило свого наміру знизити пріоритетність наступальних операцій та зберегти боєприпаси на театрі воєнних дій.

"Пригожин і Кадиров, ймовірно, фактично шантажували МО РФ, щоб воно виділило ресурси силам "Вагнера" у Бахмуті, погрожуючи вивести чеченські сили Кадирова з інших частин театру воєнних дій, щоб змінити сили "Вагнера" у Бахмуті", — йдеться у звіті.

В ISW назвали спільні зусилля Кадирова та Пригожина щодо шантажу "очевидно успішними", і це також вказують на те, що Герасимов насправді не контролює всіх російських окупаційних сил в Україні, попри те, що він є номінальним командувачем театру військових дій.

Експерти також заявляють, що здатність Пригожина і Кадирова "суттєво впливати" на рішення військового командування РФ залежить від готовності російського диктатора Путіна "умиротворити їх", а також від "впевненості в їх силах".

"І те, й інше, ймовірно, погіршиться після подальших зусиль щодо шантажу", — переконані аналітики.

Звіт ISW 8 травня

Ключові висновки

  • Кадиров, ймовірно, підтримав спроби "вагнерівців" шантажувати російське військове командування, щоб відновити своє становище у Кремлі.
  • Очевидна потреба Герасимова у переговорах з підлеглими командирами і здатність цих командирів примушувати його до дій дозволяють припустити, що проблеми з командним ланцюжком істотно впливають здатність ЗС РФ проводити узгоджені операції у театрі військових дій.
  • Ці події порушують питання можливості Росії координувати послідовну оборонну кампанію по всьому театрі бойових дій.
  • Триваюча боротьба Пригожина за завершення захоплення й окупації Бахмута суперечить його послідовній заяві про те, що захоплення міста не має стратегічної цінності.
  • Війська РФ продовжували обмежені наступальні дії на північний схід від Куп'янська і на південь від Кремінної.
  • Станом на 7 травня війська РФ досягли певних територіальних успіхів у Бахмуті та продовжували обмежені наступальні дії на фронті Авдіївка - Донецьк.
  • Російські джерела стверджують, що в ніч з 6 на 7 травня ЗСУ запустили до 23 безпілотників по окупованому Криму.
  • Суб'єкти РФ продовжують комплектування та формування регіональних збройних формувань та добровольчих батальйонів.
  • Російська окупаційна "влада" продовжує планувати та здійснювати примусову евакуацію із Запорізької області.

Нагадаємо, заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов заявив, що, коли почнеться контрнаступ Збройних сил України, росіяни будуть в паніці. Саме цей наступ ЗСУ призведе до розплати серед простих росіян.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 08.05.2023 07:01