Олігарх Ілан Шор. Джерело: росЗМІ

Проросійський політичний блок Молдови оголосив свою головну мету

Олігарх Ілан Шор, який дотримується прокремлівських позицій, через що утік з Кишинева до Москви, виступив за федералізацію Молдови. При цьому він вважає, що вона має відбуватися за "посередництва" Росії.

Про це він заявив в інтерв'ю російським пропагандистам.

За його словами, федералізація дасть можливість "не тільки зібрати країну, а й можливість кожному відчути себе комфортно всередині цієї країни з погляду мови спілкування".

"Я вважаю, що Молдові зараз потрібна федералізація. На мою думку, це єдиний шлях. Тому що в Молдові живуть люди з різними баченнями, з різними думками. Навіть мова спілкування різна. Тому що Гагаузія — це російська мова спілкування. На півночі багато людей російською спілкується, у Бєльцях", — заявив Шор.

Він додав, що "ми повинні зробити федерацію, в межах якої кожен матиме свої права, повноваження, можливості".

"Я впевнений, що якщо створити придністровському регіону комфортні умови федералізації, чесні та справедливі, то за посередництва Росії це можливо", — наголосив Шор.

У неділю, 21 квітня, в Москві відбувся з'їзд проросійської опозиції Молдови за участі партій, близьких до олігарха-втікача Ілана Шора та башкана (голови) Гагаузії Євгенії Гуцул. На з'їзді створили політичний блок "Перемога", який очолив Шор.

Нагадаємо, вчора спікер парламенту Молдови Ігор Гросу заявив, що Росія хоче зірвати майбутні вибори в Молдові. Влада країни звернулася до Європейського Союзу за допомогою у продовженні боротьби за демократію.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 23.04.2024 21:49