Фото ілюстративне. Джерело: росЗМІ

Росія змушує африканських студентів і мігрантів їхати на війну в Україну: ЗМІ дослідили інструменти примусу

Кремль погрожує мігрантам та іноземним студентам депортацією, якщо вони не погодяться їхати на війну в Україну. Останнім часом іноземців у російській армії стало значно більше.

Про це повідомило американське видання Bloomberg. За оцінками європейських чиновників, Кремль змусив тисячі мігрантів та іноземних студентів воювати проти України, додавши додаткову живу силу для наступу в Харківській області.

Російські чиновники все частіше погрожують не продовжувати візи африканським студентам і молодим робітникам, якщо вони не погодяться приєднатися до армії.

За словами одного з європейських посадовців, Москва також вербує засуджених зі своїх в'язниць, а деяких африканців, які перебувають у Росії за робочими візами, затримують і змушують обирати між депортацією й участю в бойових діях. Водночас деякі з цих людей змогли підкупити російських чиновників, щоби залишитися в країні й уникнути військової служби.

За словами іншого європейського посадовця, російська практика відправлення мігрантів і студентів у бій під примусом розпочалася ще на початку війни. Ці війська зазнають особливо високих втрат, оскільки їх усе частіше залучають до ризикованих наступальних маневрів для захисту підготовленіших підрозділів.

Американське видання також цитує українського високо посадовця, який заявив, що серед полонених, яких Україна захопила на полі бою, зросла кількість іноземних бійців. Особливо часто серед них зустрічаються африканці та непальці.

За інформацією української розвідки, Росія проводить глобальну кампанію з вербування іноземних найманців у щонайменше 21 країні, в тому числі в декількох країнах Африки. Кампанії з вербування до армії пропонують вигідні бонуси під час підписання контрактів і зарплати для тих, хто піде служити за контрактом. Вербувальники також націлені на мігрантів і студентів, які раніше шукали роботу в Росії, а в деяких випадках заманюють людей обіцянками прибуткової роботи, перш ніж змусити їх пройти підготовку та вирушити на фронт.

При цьому аналітики Bloomberg зазначили, що здатність Росії мобілізувати значно більшу кількість військ може стати важливим фактором у війні проти України.

Нагадаємо, наприкінці травня Головне управління розвідки повідомляло, що Росія значно активізувала кампанію з набору іноземних найманців для війни проти України. Йдеться про рекрутинг живої сили у центральній Африці, зокрема ― в Руанді, Бурунді, Конґо й Уганді.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 09.06.2024 17:33