Клаус Йоганніс. Джерело: сайт президента Румунії

Румунія готує додаткову допомогу Україні: розглядають надання декількох комплексів Patriot

Румунська влада готова обговорити можливість надання Україні протиракетних комплексів Patriot. Остаточне рішення ще не ухвалене.

Про це заявив президент Румунії Клаус Йоганніс журналістам у Вашингтоні після зустрічі з президентом США Джо Байденом. Його цитує агенція Reuters. Він зазначив, що протягом останніх декількох тижнів тривала дискусія про те, хто може надіслати системи Patriot в Україну.

"Президент Байден згадав про це під час нашої зустрічі, і я сказав, що відкритий до обговорення. Я повинен обговорити це на Вищій раді оборони, щоби побачити, що ми можемо запропонувати та що ми можемо отримати натомість, тому що неприйнятно залишити Румунію без протиповітряної оборони", — сказав Йоганніс.

Румунія підписала угоду на отримання зенітних ракетних комплексів Patriot вартістю 4 мільярди доларів 2017 року з доставленням першої партії 2020 року. Хоча Румунія має лише одну батарею Patriot в експлуатації, Йоганніс сказав, що обговорення стосувалось іншої батареї, яка майже готова до використання.

Білий дім повідомив, що Байден подякував Румунії за її відданість безпеці на сході НАТО, в тому числі в Чорноморському регіоні, та привітав її оборонні інвестиції, які перевищують цільовий показник НАТО у 2% від ВВП.

Румунія, член НАТО з 2004 року, має 650-кілометровий кордон з Україною, і на її територію неодноразово потрапляли уламки російських безпілотників, оскільки Росія атакує українські порти на Дунаї.

Після прохань президента України Володимира Зеленського уряди країн ЄС минулого місяця закликали надати Києву більше необхідних систем ППО.

Нагадаємо, на початку квітня стало відомо, що в Румунії активно дискутують навколо проекту закону, що передбачає захист громадян країни за кордоном. Міністерство національної оборони винесло документ на громадське обговорення.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 08.05.2024 09:55