Міністр фінансів України Сергій Марченко. Джерело: "Економічна правда"

Скільки мільярдів доларів не вистачає на зброю в українському бюджеті: відповідь міністра фінансів

На закупівлю зброї потрібна сума у п’ять мільярдів доларів. Такий розрив утворився в державному бюджеті України. Це сталося через те, що останні півроку допомога Заходу була мінімальною.

Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко в інтерв’ю "Громадському радіо". Він зазначив, що це питання "напевно, найактуальніше зараз".

За його словами, після того, як розблокували пакет американської допомоги, в теорії покриті видатки соціально-гуманітарного напрямку.

"Але практично в нас є велика фіскальна проблема, або, скажімо так, не розв'язане питання щодо видатків військового характеру, так званих мілітарних видатків", — сказав він.

Марченко акцентував, що за останні півроку Україна мінімально отримувала допомоги від партнерів у військовій частині, що спричинило додаткове навантаження на бюджет в частині додаткових видатків військового характеру. Зараз це перекривається, переміщуються видатки кінця року на необхідну закупівлю зброї, замовлення снарядів та інші речі, які зараз необхідні.

"На теперішній момент, думаю, можна говорити про цифру близько п’яти мільярдів доларів. Я оперую такою цифрою в доларах, тому що мені простіше пояснювати цей геп для наших партнерів. Це формований геп на теперішній момент, і ми думаємо, яким чином його будемо перекривати вже найближчим часом", — зауважив міністр фінансів України.

За його словами, питання доволі актуальне, оскільки є певні зобов'язання перед нашими партнерами, є програма Міжнародного валютного фонду.

"Але ці видатки передбачають інший набір дій інструментів, ніж, наприклад, пошук коштів партнерів. Тобто ці видатки ми маємо перекривати самостійно, і вони доволі великі. Тобто питання залишається, але є у нас план", — сказав він.

Міністр нагадав, що найближчими тижнями в Україні прибуде місія МВФ.

"Нам потрібно успішно пройти четвертий перегляд програми. Ми зробили всі кроки для того, щоби він став успішним. А далі будемо спілкуватися з нашими партнерами, шукати способи та рішення", — підсумував Сергій Марченко.

Нагадаємо, наприкінці березня заступник міністра оборони України Юрій Джигир розповідав, що з бюджету Міністерства оборони України на 2024 рік понад 70% піде на виплати українським військовим. Ще 20% — на закупівлю озброєння.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 23.05.2024 10:15