Сі Цзіньпін. Джерело: росЗМІ

США та Китай провели перші за п'ять років неофіційні ядерні переговори

США та Китай провели переговори щодо ядерної зброї. Це відбулося на неофіційному рівні та вперше за п'ять років. Ядерний арсенал Китаю в період з 2021 по 2023 роки збільшився більш як на 20%

Про це повідомила агенція Reuters. Журналісти зазначили, що діалог відбувався на неофіційному рівні — США та Китай представляли колишні чиновники, науковці й аналітики.

Представник Державного департаменту США в коментарі медійникам розповів, що такі переговори можуть виявитися корисними, але вони не здатні замінити діалог на офіційному рівні.

Під час зустрічі представники американської делегації висловили побоювання, що Китай може вдатися до ядерних погроз, якщо йому не вдасться взяти під свій контроль Тайвань.

"Представники китайської делегації заявили американській стороні, що абсолютно впевнені в тому, що зможуть здобути перемогу у звичайній боротьбі за Тайвань, не застосовуючи ядерної зброї", — розповів Reuters американський вчений Девід Санторо, який є організатором переговорів.

Переговори відбулися після того, як Пентагон минулого року допустив, що Китай розглядатиме застосування ядерної зброї в разі поразки під час можливого військового конфлікту з Тайванем.

За оцінками Міністерства оборони США, ядерний арсенал Китаю в період з 2021 по 2023 роки збільшився більш як на 20%.

Як відомо, між Китаєм та Тайванем уже декілька років наростає напруга. У США неодноразово припускали, що Пекін може розпочати війну проти острова, щоби повернути його під свій контроль. Нещодавно Китай організував масштабні військові навчання навколо Тайваню. Це сталося через декілька днів після інавгурації нового президента Тайваню Лая Цінде.

Нагадаємо, минулого тижня китайський лідер Сі Цзіньпін під час зустрічі з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляйєн заявив, що США провокували Китай здійснити напад на Тайвань. Начебто Вашингтон намагався обманом змусити Пекін здійснити агресію щодо Тайваню, але він "не потрапить на вудку".

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 21.06.2024 23:12