У центрі оцінювання якості освіти повідомили, коли цього року пройде реєстрація на основну сесію НМТ
Фото ілюстративне. Джерело: соцмережі

У центрі оцінювання якості освіти повідомили, коли цього року пройде реєстрація на основну сесію НМТ

Реєстрація на основну сесію національного мультипредметного тесту (НМТ) 2026 року триватиме з 5 березня до 2 квітня. Він відбуватиметься як в Україні, так і за кордоном.

Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

"НМТ відбудеться як в Україні, так і за її межами. До 3 березня на сайті ми оприлюднимо перелік країн і міст за кордоном, на території яких створимо тимчасові екзаменаційні центри. З міркувань безпеки не публікуватимемо інформації про те, де вони діятимуть на території України", — йдеться в повідомленні УЦОЯО.

Зазначається, що основний етап реєстрації для участі в ключових сесіях НМТ триватиме з 5 березня до 2 квітня включно, а зареєстровані за потреби матимуть змогу в персональних кабінетах внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні/за кордоном, у якому бажають пройти НМТ) до 7 квітня.

У додатковий період (11-16 травня) зможуть зареєструватися для проходження НМТ особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвалися в основний період реєстрації, але їм відмовили в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних їм можна внести до 21 травня.

"Для зареєстрованих для участі в основних сесіях НМТ не пізніше ніж за десять календарних днів до початку їх проведення з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де варто зазначити дату, час і місце проходження ними тестування. А для учасників і учасниць додаткових сесій — не пізніше, ніж за три календарних дні до їх початку", — розповіли в УЦОЯО.

Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100-200 балів розмістять у персональних кабінетах учасників до 3 липня, додаткових — до 29 липня.

Раніше Міністерство освіти та науки України затвердило наказ про проведення 2026 року вступних випробувань, яким визначено перелік предметів, предметних тестів і дат тестування. Зокрема, НМТ цього року буде проходити за тогорічною моделлю: в один день із можливістю додаткових сесій; перелік предметів НМТ залишається незмінним — вступники складатимуть українську мову, математику, історію України й один предмет на вибір: іноземна мова, біологія, географія, фізика, хімія або українська література.

При цьому всі результати НМТ, розпочинаючи з 2023 року, залишаються чинними. Їх можна використати під час вступу 2026 року. Основна сесія НМТ-2026 відбудеться з 20 травня до 25 червня, а додаткова пройде 17-24 липня.

Нагадаємо, що 3 грудня Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №13650, який визначає формат та правила здачі НМТ і вступної кампанії 2026 року.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X TrueUA - YouTube
Завантажити ще
Реклама