Острів Готланд. Фото ілюстративне. Джерело: 34travel.me

У Швеції заявили, що Путін хоче "заграбастати" острів Готланд в Балтійському морі

Кремлівський диктатор Володимир Путін поклав "обидва ока" на острів Готланд. Це потрібно Росії для того, щоби контролювати Балтійське море.

Про це повідомив RND із посиланням на заяву головнокомандувача Збройних сил Швеції Мікаеля Бюдена.

"Так, я впевнений, що Путін поклав навіть обидва ока на Готланд. Мета Путіна — отримати контроль над Балтійським морем. Ймовірно, він також поклав око на Аландські острови. Росіяни уважно стежать за тим, що відбувається на входах і виходах до Балтійського моря", — зазначив він.

Шведський військовий пояснив: той, хто контролює острів Готланд, контролює Балтійське море. За його словами, Путін хоче дістати контроль над Готландом.

Головнокомандувач наголосив, що якщо Росія візьме під контроль і перекриє Балтійське море, то це матиме величезний вплив на життя у Швеції та всіх інших країнах Балтійського моря.

"Ми не можемо цього допустити. Балтійське море не повинно стати ігровим майданчиком Путіна, де він може залякувати членів НАТО", — наголосив він.

Шведський головнокомандувач акцентував, що Готланд є шведською територією, тому Швеція несе відповідальність за його захист, а Готланд має право на захист.

"Були часи, коли ми скоротили нашу військову присутність на Готланді до того, що там тримали лише добровольчий підрозділ Національної гвардії. Ці мирні часи минули. Війна в Україні змінила політичну ситуацію в Європі, і нам довелося масово озброїти Готланд. Зараз ми охороняємо острів за допомогою постійно дислокованих на ньому підрозділів і тимчасово перекидаємо туди додаткові сили, якщо небезпечна ситуація зростає", — зауважив він.

За його словами, Швеція захищає Готланд, а також може використовувати острів для наступальних операцій у разі необхідності.

"Ми дуже зацікавлені в тому, щоби морський шлях залишався відкритим і щоби контролювати те, що відбувається над і під поверхнею води. З Готланду ми можемо допомогти іншим країнам НАТО в Балтійському морі жити в безпеці. Але якщо Путін вдереться на Готланд, він зможе загрожувати країнам НАТО з моря. Це був би кінець миру та стабільності в Північному та Балтійському регіонах", — підсумував Бюден.

Нагадаємо, наприкінці квітня командувач Військово-морських сил Швеції Єва Скуг Хаслум заявив, що так званий російський "тіньовий флот" використовується для експорту нафти в обхід санкцій. Його кораблі щодня пересуваються Балтійським морем. У Швеції вважають, що таким чином Росія, серед іншого, застосовує шпигунські методи.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 22.05.2024 10:20