Нідерланди та Франція хочуть запровадити санкції Європейського Союзу проти будь-якого банку у світі, який допомагає Росії оплачувати товари або технології для виробництва зброї.
Як повідомляє Reuters, посли урядів ЄС обговорять таку пропозицію в рамках 14-го пакету санкцій проти Росії, який зараз готують країни ЄС.
Зазначається, що Євросоюз намагався завадити обходу раніше запроваджених пакетів санкцій, які вже діяли проти Москви з того моменту, як російська армія вдерлася до України. Чинні санкції містять в собі заборону на продаж Росії товарів і технологій подвійного призначення, які можна використовувати у військових цілях.
Відомо, що згідно з пропозицією, будь-кому в ЄС може бути заборонено вести бізнес з будь-якою фінансовою установою у світі, яку Євросоюз ідентифікує як таку, що прямо чи опосередковано допомагає Москві підсилювати свою армію. Йдеться про допомогу російським військовим отримувати заборонені товари та технології подвійного призначення.
Подібна заборона може стати чудовим стимулом для банків на Близькому Сході, у Туреччині чи навіть у Китаї не брати участі в угодах щодо постачання товарів подвійного призначення до Росії, які перебувають під санкціями ЄС. Адже порушення таких вимог може означати втрату доступу до європейського бізнесу та фінансових ринків Євросоюзу.
Офіційні особи з країн ЄС заявили, що Єврокомісія, скоріше за все, узгоджуватиме будь-які подібні санкції проти фінансових установ разом зі Сполученими Штатами Америки, адже це зробить вплив їх обмежень значно потужнішим.
"Нідерланди та Франція пропонують запровадити правову основу. Передбачаючи заборону на транзакції з фінансовими установами в Росії чи інших третіх країнах, якщо Рада визначить, що ці організації були залучені до транзакцій, які значно підтримують російську армію, сприяючи експорту до Росії товарів, які необхідних для військових потреб, таких як товари та технології подвійного призначення або товари, перелічені в додатках VII і XL Регламенту", — йдеться у франко-голландській пропозиції.
Reuters зазначає, що Угорщина та Німеччина можуть виступити проти цієї пропозиції. Будапешт має теплі стосунки з Москвою, а Берлін прагне не поставити під загрозу тісні ділові зв’язки з Китаєм. Минулого місяця Європейська комісія заявила, що є ознаки того, що Пекін постачає до Росії компоненти, які можна використовувати для виробництва зброї. Очікується, що 14-й пакет санкцій, який має бути затверджений усіма 27 урядами країн ЄС, має бути готовий у червні.
Нагадаємо, 15 травня з конфіденційних даних спостерігачів за санкціями ООН стало відомо, що Північна Корея "відмила" 147,5 мільйона доларів через платформу віртуальної валюти Tornado Cash у березні після їх крадіжки у 2023 році з криптовалютної біржі.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими