Фото: ДБР

Україна готова надати ООН інформацію про всі воєнні злочини окупантів, — ДБР

Україна готова надати Міжнародній комісії ООН докази катувань росіянами цивільних і військовополонених в Україні. Світ має знати про звірства, які вчиняють окупанти.

Про це повідомляє прес-служба ДБР.

Питання злочинів РФ підняли у четвер, 7 вересня, на зустрічі директора Державного бюро розслідувань Олексія Сухачова зі Спеціальною доповідачкою ООН з питань тортур та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність видів поводження чи покарання Еліс Джілл Едвардс. 

Відомо, що Олексій Сухачов розповів про функціонування ДБР в умовах війни, участь працівників Бюро у протидії російській агресії, а також повідомив про результати діяльності у сфері протидії катуванням.

"Катування є воєнним злочином, а систематична або широко поширена практика тортур є злочином проти людяності", — зазначила Еліс Джілл Едвардс.

Вона додала, що за результатами візиту до України підготує звіт. До того ж Сухачов сказав, що Україна готова надати всю інформацію, потрібну для виконання доповідачкою ООН свого мандату.

"Ми готові надати Вам та Вашим колегам будь-яку інформацію та іншим чином сприяти здійсненню Вашої діяльності. Увесь світ має знати, які звірства вчиняються росіянами на території України, та вжити рішучих заходів до припинення цієї агресії", — сказав директор ДБР.

Нагадаємо, спеціальний посол МЗС України Антон Кориневич заявив, що Україна розглядає варіант створення так званого інтернаціоналізованого трибуналу щодо злочинної агресії Росії проти України. Зокрема, його можуть створити через Раду безпеки ООН.

Раніше член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента у парламенті Федір Веніславський заявив, що практично всі цивілізовані країни світу підтримали створення спецтрибуналу для притягнення російського диктатора Володимира Путіна до відповідальності. Він може запрацювати вже у 2024 році.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 08.09.2023 17:52