Віце-президент Сполучених Штатів Америки Джей Ді Венс несподівано заявив, що теж відвідає Гренландію 28 березня. Раніше у складі американської делегації мала бути лише його дружина Уша.
Про це Джей Ді Венс розповів, опублікувавши відповідний пост на своїй сторінці в соціальній мережі X.
Рішення поїхати в Гренландію він пояснив великим ажіотажем навколо візиту дружини до Гренландії, тому він "не хоче, аби вона розважалася сама".
За словами віце-президента, в межах свого візиту на острів він відвідає одну з американських військових баз і "просто перевірить, що відбувається з безпекою в Гренландії".
"Багато інших країн погрожували Гренландії, погрожували використати її територію та водні шляхи, щоби погрожувати США, Канаді та, звичайно, народу Гренландії. Тому ми збираємося перевірити, як там справи", — вважає він.
Раніше Венс заявив про плани Дональда Трампа отримати Гренландію у власність Америки, наголосивши, що їм "байдуже, що кричать європейці".
Раніше президент США Дональд Трамп заявляв, що "багато людей" у Гренландії начебто запрошують американських посадовців приїхати до них. Вони нібито розчаровані Данією. Він додав, що запланований візит делегації США — це "приязність, а не провокація".
Як відомо, плани другої леді США відвідати Гренландію 28 березня викликали обурення як у самій Гренландії, так і в Данії, де дії американської адміністрації прямо назвали тиском.
Нагадаємо, що 15 березня у Гренландії відбулися масштабні протести проти політики президента США Дональда Трампа, який неодноразово заявляв, що хоче придбати острів і приєднати його до Америки.