1 178 день війни
Особовий склад
971 690
Танки
10 825
Артилерія
27 908
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 167
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
336
БпЛА
36 123
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Зеленський звернеться до лідерів ЄС, які не схильні йти на компроміс щодо України
Володимир Зеленський. Фото ілюстративне. Джерело: Офіс президента України

Зеленський звернеться до лідерів ЄС, які не схильні "йти на компроміс щодо України"

У четвер, 20 березня, у Брюсселі відбудеться чергове засідання Європейської ради. Головне питання — нещодавні події щодо війни в Україні. До лідерів у форматі відео-конференції звернеться президент України Володимир Зеленський.

Про це повідомив "Інтерфакс-Україна" з посиланням на високопосадовця та дипломата з Європи. Він розповів, що текст стосовно України, який додадуть до прикінцевого документа засідання, так званих висновків, підтримають 26 лідерів ЄС, окрім Угорщини.

"Ми не підемо на компроміс щодо України. Угорщина продовжує говорити, що вони не погоджуються з нашим баченням дороги до миру", — зазначив співрозмовник журналістів.

За його словами, у частині ухвалення рішення щодо подальшої підтримки України лідери 26 країн-членів ЄС мають намір "підтримати сильний сигнал", що їх підтримка є незмінною та непохитною, а тому текст, як це сталося під час спеціального засідання 6 березня, додадуть до висновків.

Іншим важливим пунктом порядку денного стане підвищення обороноздатності Європи та конкурентоспроможність.

"Окремим пунктом порядку денного зустрічі стане конкурентоспроможність. Ми також продовжуватимемо роботу над спеціальною Європейською Радою, яка відбулася 6 березня, зокрема, розглядатимемо нещодавні події щодо України та наступні кроки щодо оборони після презентації Білої книги про майбутнє європейської оборони перед червневою Європейською Радою", — повідомив раніше в листі-запрошенні до лідерів ЄС президент Європейської ради Антоніу Кошта.

Президент Європейської ради повідомив, що зустріч розпочнеться в четвер об 11:00 з традиційного обміну думками з президентом Європейського парламенту.

"Ми також матимемо можливість почути президента Зеленського", — поінформував він.

Нагадаємо, також на цьому заході планують наголосити на необхідності притягнення до відповідальності винних за злочини, скоєні під час війни Росії проти України, та важливості процесу створення спеціального трибуналу з цього приводу.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама