Сенат США 23 квітня. Скріншот із відео

Без несподіванок: у Сенаті США відбулося ключове процедурне голосування щодо допомоги Україні

У вівторок, 23 квітня, Сенат США підтримав скорочення процедури розгляду законопроекту щодо додаткового фінансування Україні. Тепер відбудеться обговорення документа, яке теж може затягнутися, а потім остаточне голосування.

Про це повідомила "Європейська правда". Таким чином 80 сенаторів підтримали клопотання лідера демократичної більшості в Сенаті Чака Шумера "про завершення дебатів", яке дозволяє ухвалити законодавчий пакет із допомогою Україні за скороченою процедурою. Проти проголосували 19.

Перед цим сенатор-республіканець Майк Лі вніс поправку, яка могла би затягнути розгляд законопроекту, але її відхилили простою більшістю.

Після цього процедурного рішення сенатори матимуть 30 годин (але не більше як годину на кожного) для обговорення законопроекту, після чого проведуть остаточне голосування. Там для ухвалення рішення вистачить простої більшості голосів.

Як відомо, в Сенаті США тривають дискусії щодо закону про підтримку Україні. Республіканці намагалися затягнути процедурне голосування щодо пропозиції про кошти для відновлення допомоги. Вони скаржилися на те, що не можуть запропонувати до законопроекту свої поправки.

Сенатори Ерік Шміт і Майк Лі звинувачували лідера демократичної більшості Чака Шумера у тому, що він фактично протягнув свій варіант законопроекту "з мінімальними дебатами та без поправок". Лі також заявив, що надання коштів для допомоги Україні є "непопулярним рішенням".

Нагадаємо, раніше посол України у США Оксана Маркарова заявляла, що сьогоднішнє голосування за законопроект щодо додаткового фінансування для України може дещо затягнутися. Усе залежить від того, як довго триватимуть виступи сенаторів.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 23.04.2024 22:12