Віктор Орбан. Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

"Це не той кінь": Орбан озвучив скандальну заяву про вступ Угорщини в ЄС 2004 року

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що нинішній Європейський Союз нібито "не той", яким він був 20 років тому. Будапешт приєднався до ЄС 2004 року, а він тоді особисто агітував за такий крок.

Про це Віктор Орбан розповів в ефірі громадської радіостанції Kossuth Rádió.

Кажучи про 20-річчя вступу Угорщини в ЄС, Орбан зазначив, що це блок "уже не той", до якого приєдналася країна. Він наголосив, що у 2004-му сам агітував за вступ.

"Ми приєдналися, тому що Європа означала мир і процвітання. Зараз ми в економічній кризі. Європа, до якої ми ввійшли, за 20 років створила декілька відсотків світової економічної потужності. Зараз ми звідти відскочили, наші конкуренти всі нас випередили, ми не про це говорили. І не було також мови про те, що європейські лідери втягнуть континент у війну замість миру. Перше, що варто сказати, оцінюючи останні 20 років: панове, це не те, про що ми домовилися. Мамо, це не той кінь, якого я хотів", — пояснив прем'єр Угорщини.

Крім того, Орбан заявив, що війна Росії проти України — нібито причина економічних труднощів Будапешта та є основою того, що виробництво в країні стало нижчим, а інфляція — вищою.

"Що стосується радіуса дії угорської економіки, то нам потрібно його розширити, хоча Європа все одно залишатиметься в центрі уваги. Тому ми будуємо відносини також з Китаєм і Африкою", — підсумував політик.

Нагадаємо, що Будапешт вимагає відновлення всіх прав угорської меншини, які та мала 2015 року. Такою є угорська передумова для проведення зустрічі між президентом України Володимиром Зеленським і прем’єр-міністром Віктором Орбаном.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 03.05.2024 19:17