У деяких засобах масової інформації з’явилася інформація про нібито намір Польщі припинити безвізовий режим з Україною. Однак насправді такі вкиди не відповідають реальному стану справ.
У цьому запевнили в Центрі протидії дезінформації (ЦПД) при Раді національної безпеки й оборони України (РНБО).
"Ця інформація не відповідає дійсності. Йдеться про особисту думку одного з польських політиків, який не впливає на ухвалення подібних рішень", — наголосили в повідомленні.
У ЦПД наголосили, що безвізовий режим між Україною та Польщею діє на основі загальноєвропейського рішення.
Фахівці уточнили, що раніше його запровадили всі країни Європейського Союзу, які входять до Шенгенської зони.
"Формально для скасування або обмеження безвізу потрібне рішення на рівні вищих керівних органів Європейського Союзу", — пояснили в Центрі протидії дезінформації.
Декілька днів тому заступник міністра внутрішніх справ Польщі Чеслав Мрочок заявляв, що влада планує найближчим часом підготувати заявку до європейських структур щодо скасування безвізового в'їзду для декількох держав. Це відбуватиметься в межах Шенгенської угоди. Однак при цьому Україну він жодним чином не згадував, лише навів приклад нелегальних мігрантів із Колумбії.
Своєю чергою, Володимир Зеленський 31 липня провів першу телефонну розмову з Каролем Навроцьким, який нещодавно здобув перемогу на виборах президента Польщі. Вона минула в атмосфері взаєморозуміння.
Нагадаємо, що, згідно з останніми опитуваннями, в Польщі опозиційна партія "Право і справедливість" випереджає своїх політичних опонентів із влади на чотири відсоткові пункти. А якщо додати до цього 14% підтримки відверто антиукраїнської "Конфедерації", то перевага польської опозиції має відчутний вигляд.