Єнс Столтенберг. Джерело: Офіс президента України

Генсек НАТО розповів, коли Путін буде змушений закінчити війну в Україні

Російський диктатор Володимир Путін готовий воювати до тих пір, поки не зрозуміє, що союзники готові підтримувати Україну у довгостроковій перспективі.

Таку заяву зробив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, пише ТСН. Він, зокрема оцінив можливості глави Кремля Володимира Путіна продовжувати свою війну в Україні.

За словами Столтенберга, потрібно взяти до уваги силу українців, мужність збройних сил України, українську економіку, яка є на диво сильною у таких важких умовах, а також врахувати могутність країн-членів НАТО у порівнянні з Росією. 

"Це для мене дуже важливо. Ми маємо допомагати Україні не тільки ad hoc. Ми з країнами-союзниками маємо взяти на себе більш довгострокові зобов’язання. Путін має розуміти, що у нас велика сила, і коли він це зрозуміє, війна закінчиться", — йдеться у заяві Столтенберга.

Водночас генсек НАТО наголосив, що війни за своєю природою не є передбачуваними.

Раніше очільник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Україна готова ознайомити Російську Федерацію з мирним планом. Це стане можливим за підсумками Глобального саміту миру, який проходить у Швейцарії.

Варто зазначити, що в листопаді 2023 року президент Володимир Зеленський запевняв, що Україна відкрита для мирних ініціатив будь-яких країн, якщо вони виходять з необхідності повного виведення російських військ з суверенної території України. Водночас будь-який територіальний компроміс неприпустимий для Української держави.

Своєю чергою секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко заявив, що Україна чітко усвідомлює, що війна з Російською Федерацією закінчиться переговорами. Саме тому Київ просуває Формулу миру глави держави Володимира Зеленського.

Нещодавно Володимир Зеленський заявив, що Україна не хоче запрошувати Російську Федерацію на Саміт миру у Швейцарії, щоби країна-агресор не могла зірвати процес. Її залучать вже на наступному етапі через посередників.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 15.06.2024 15:57