Фото ілюстративне. Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

"Китайське попередження": країни G7 готують жорстке звернення до Пекіна

Країни "Групи семи" (G7) мають намір звернутися до китайських банків із "жорстким попередженням". Йдеться про допомогу Російській Федерації й обхід санкцій через агресію Кремля проти України.

Таку інформацію оприлюднила агенція Reuters. Журналісти дізналися, що лідери G7 на саміті 13-15 червня в Італії під час своїх закритих зустрічей зосередяться на загрозі китайсько-російської торгівлі для війни в Україні та на тому, що з цим робити. При цьому така співпраця Пекіна та Москви останнім часом зростає.

За словами неназваного американського чиновника, який брав участь у плануванні саміту, а також іншого поінформованого джерела Reuters, результатом розмов, найімовірніше, стануть публічні заяви щодо невеликих китайських банків.

Однак, як кажуть медійники, країни G7 не будуть вживати жодних негайних каральних заходів (наприклад, блокування доступу до SWIFT) проти будь-яких китайських банків на саміті. Крім того, лідери G7 зосередяться саме на малих фінансових установах, а не на найбільших банках Китаю.

Переговори про точний формат і зміст попередження все ще тривають. Про плани лідерів G7 обговорити цю тему на саміті в Італії раніше публічно не повідомлялося.

Як відомо, офіційно Китай не займає чийсь бік у війні Росії проти України, але продовжує співпрацювати з Росією після повномасштабного вторгнення. До того ж торгівля між Пекіном і Москвою за роки війни лише посилюється. 2023 року вона сягнула рекордних 240 мільярдів доларів. Це більш ніж удвічі перевищує показник 2020 року. Минулого грудня президент США видав указ про посилення санкцій проти іноземних банків, які допомагають Росії. Це вплинуло на співпрацю китайських банків з Росією.

Нагадаємо, на початку червня видання Financial Times писало, що намагання Москви укласти угоду з Пекіном щодо побудови газопроводу зайшли у глухий кут через вимоги Китаю стосовно цін і обсягів постачання газу.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 09.06.2024 16:55