1 240 день війни
Особовий склад
1 038 650
Танки
11 029
Артилерія
30 438
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 197
Крилаті ракети
3 491
Гелікоптери
340
БпЛА
46 414
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
МОЗ проведе аудит 100 медзакладів, які приймають поранених військових
Засідання парламентського комітету щодо лікування поранених. Джерело: Facebook Михайла Радуцького

МОЗ проведе аудит 100 медзакладів, які приймають поранених військових

В Україні відбудеться аудит 100 медичних закладів, які пріоритетно приймають на лікування та реабілітацію поранених воїнів. Його проведе Міністерство охорони здоров'я.

Про це повідомив голова парламентського комітету здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

"МОЗ проведе аудит цих 100 лікарень, а із закладами, які надають найвищий рівень спеціалізованої допомоги, прорахує підвищені коефіцієнти фінансування та представить результати", — зазначив він.

Радуцький розповів, що в засіданні парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки взяли участь заступниця керівника Офісу президента Ірина Верещук, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, представники медичної служби ЗСУ, департаменту охорони здоров’я Міноборони та Національної служби здоров'я.

За його інформацією, через повномасштабну війну значно зросла потреба в лікуванні поранених, тому велика їх частина проходить лікування в цивільних медичних установах.

"До комітету звернулися директори лікарень із проблемним питанням: у деяких випадках фінансування від НСЗУ не покриває повну вартість лікування військових, яке часто триває довше, ніж у цивільних пацієнтів", — пояснив він.

Тож для 100 цивільних медичних закладів, які пріоритетно приймають захисників, запроваджено підвищений коефіцієнт для фінансування лікування військових, затверджено понад 20 клінічних протоколів для ведення бойових травм.

Радуцький акцентував, що йдеться, зокрема, про складні випадки, де справді може знадобитися додаткове фінансування.

За інформацією медичної служби ЗСУ, близько 80% військових потрапляють до цивільних лікарень вже на етапі відновлення після лікування у військових шпиталях.

Нагадаємо, що Міністерство оборони України розробило адаптивний костюм для поранених військовослужбовців, який дозволить швидко переодягатися або звільнятися від одягу у стабілізаційних пунктах чи госпіталях. Це забезпечило оперативний доступ медичного персоналу до лікувальних маніпуляцій.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама