1 255 день війни
Особовий склад
1 054 200
Танки
11 068
Артилерія
30 944
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 203
Крилаті ракети
3 551
Гелікоптери
340
БпЛА
49 057
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Сенат США піде на канікули, не ухваливши антиросійські санкції, але все залежить від Трампа, — ЗМІ
Дональд Трамп. Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

Сенат США піде на канікули, не ухваливши антиросійські санкції, але все залежить від Трампа, — ЗМІ

Сенатори-республіканці планують піти на канікули, не ухваливши законопроект про суттєві санкції проти Росії. Таким чином вони нададуть президенту Дональду Трампу виняткове право вирішувати, чи виконувати свої погрози на адресу Володимира Путіна, якщо той відмовиться припинити війну проти України.

Про це повідомило видання The Hill. Журналісти нагадали, що Трамп дав Путіну крайній термін до 8 серпня, щоби припинити бойові дії або ризикувати запровадженням тарифів на країни, які імпортують російську нафту.

Як попередній варіант, він оголосив про 25-відсоткові тарифи на Індію, головного імпортера російської енергетики. Це набагато менше 500-відсоткових вторинних тарифних повноважень, викладених Конгресом у законопроекті.

"Хоча сенатські "яструби" щодо України хотіли, щоби їхній законопроект про санкції вдалося ухвалити до місячної перерви, вони зрештою залишили це рішення повністю в руках Трампа, принаймні на літо", — написали автори статті.

При цьому республіканець від Південної Дакоти сенатор Майк Раундс висловив припущення, що президент буде дуже обережним у своїх діях.

"Але я думаю, що він явно розчарований у Путіні, президент зараз розпочинає визнавати, що багато хто з нас мав рацію", — додав сенатор.

Демократи висловили скептицизм щодо того, що Трамп покарає Путіна, навіть попри те, що президент демонструє розчарування відмовою російського лідера погодитися на припинення вогню.

У п'ятницю Трамп заявив, що наказав розмістити в регіоні атомні підводні човни у відповідь на погрози застосування ядерної зброї з боку Дмитра Медведєва.

"Слова дуже важливі та часто можуть призвести до непередбачуваних наслідків, я сподіваюся, що це не буде один із таких випадків", — написав Трамп у своїй соціальній мережі Truth Social.

Також Дональд Трамп назвав атаки Росії на Україну, які тривають, "огидними". Проте аналітики зазначили: попри те, що Трамп скоротив термін, відведений Росії на серйозне ставлення до мирних переговорів, він уникає впливу фінансових санкцій США на країну Путіна.

"Підтримка економічного тиску на Росію, і зокрема, прагнення до її нафтових доходів, залишається вирішальним фактором для стримування й обмеження поточних і майбутніх військових і зовнішньополітичних варіантів Росії", — зазначили в коментарі журналістами експерти Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

Нагадаємо, вчора американський президент Дональд Трамп назвав можливим проведення переговорів із Володимиром Путіним упродовж 10 днів до завершення "дедлайну" з урегулювання війни в Україні.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама