1 248 день війни
Особовий склад
1 047 250
Танки
11 049
Артилерія
30 777
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 201
Крилаті ракети
3 535
Гелікоптери
340
БпЛА
47 834
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
США можуть передати ініціативу до НАТО у встановлені миру в Україні: перемовини Рубіо та Рютте
Марко Рубіо. Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

США можуть передати ініціативу до НАТО у встановлені миру в Україні: перемовини Рубіо та Рютте

У п’ятницю, 18 квітня, державний секретар Сполучених Штатів Америки Марко Рубіо у телефонній розмові з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте поінформував, що Америка готова відійти від посередницьких зусиль у встановленні миру в Україні. Це відбудеться в тому разі, якщо найближчим часом не з'явиться чіткий шлях до миру.

Про це повідомила речниця Держдепу США Теммі Брюс, розповідаючи про розмову Рубіо та Рютте.

За її словами, Рубіо розповів Рютте про мирну пропозицію, представлену в четвер українській делегації в Парижі та російським офіційним особам телефоном.

"Держсекретар висловив сподівання президента Трампа та США, що таку пропозицію приймуть, що призведе до міцного та тривалого миру в Україні", — заявила вона.

Теммі Брюс додала, що держсекретар наголосив на відданості США справі припинення війни.

"Але якщо найближчим часом не з'явиться чіткий шлях до миру, США відійдуть від посередницьких зусиль у встановленні миру", — підсумувала речниця Держдепу США.

Раніше Рубіо заявляв, що США готові відмовитися від зусиль досягнути миру в Україні, якщо "найближчими днями" побачать, що прогресу в цьому напрямку немає.

Політичні експерти припустили, що телефонна розмова Рубіо з Рютте стала першим кроком такого собі "передання повноважень" від США до НАТО у процесі врегулювання війни в Україні. Наразі про це не кажуть прямо та відкрито, але, на думку аналітиків, такі тенденції відчуваються.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп припустив, що може вийти з переговорного процесу щодо закінчення війни. За його словами, це відбудеться в тому разі, якщо сторони будуть ускладнювати питання припинення війни в Україні.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама