Сполучені Штати Америки насправді призупиняли постачання озброєння до України. Однак вже цими вихідними їх відновлено. Щоправда, в адміністрації Дональда Трампа тривають дискусії, в яких обсягах вони повинні бути.
Таку інформацію оприлюднила агенція Reuters. Журналісти зазначили, що постачання відновили після того, як адміністрація Трампа обговорювала свою політику щодо Києва.
За інформацією медійників, Білий дім відмовився від своєї початкової оцінки щодо припинення всієї допомоги Україні,
За словами одного зі співрозмовників журналістів, в адміністрації Трампа існують фракції, які розходяться в думках щодо того, яким чином США повинні продовжувати допомагати Києву у військових діях зброєю з американських запасів.
З моменту вступу Дональда Трампа на посаду президента США жодних пакетів допомоги Україні не оголошували. Однак вважалося, що постачання, санкціоновані Джо Байденом, продовжуватимуться — і триватимуть вони місяцями — через відставання у виконанні.
Але коротка пауза у постачанні є першою зовнішньою ознакою інтенсивності дебатів в адміністрації Трампа. У команди чинного президента США все ще не було чіткого сигналу про те, чи продовжуватиме вона надавати значну військову допомогу Україні.
Як відомо, США залишаються найбільшим донором військової допомоги Україні, надавши сучасне озброєння, зокрема, HIMARS, Patriot, Bradley, Abrams і ATACMS. Окрім того, Вашингтон підтримує Україну фінансово, гуманітарно та санкціями проти Росії.
Минулого року допомога затримувалася через суперечки в Конгресі США між демократами та республіканцями щодо її обсягів і умов, що уповільнювало ухвалення нових пакетів підтримки.
Нагадаємо, Дональд Трамп сьогодні заяви, що допомога США може й надалі надходити в Україну в обмін на українські рідкоземельні метали. Також у Вашингтоні працюють над гарантіями для української сторони.