Американський президент Дональд Трамп і китайський лідер Сі Цзіньпін провели телефонну розмову. Вони начебто досягнули прогресу щодо мирних ініціатив стосовно України та Росії.
Про це повідомив Дональд Трамп у своїй соціальній мережі Truth Social, а також поінформувала офіційна китайська агенція "Сіньхуа".
Трамп розповів, що у нього з лідером КНР відбувся "дуже продуктивний дзвінок".
"Ми досягнули прогресу з багатьох важливих питань, включно з торгівлею, фентанілом, необхідністю покласти край війні між Росією й Україною, а також схваленням угоди щодо TikTok", — уточнив американський лідер.
За його словами, він і Сі Цзіньпін узгодили зустріч на саміті лідерів країн Азійсько-Тихоокеанської економічної співпраці (АТЕС) у Південній Кореї.
Також лідери домовилися, що Трамп відвідає Китай на початку наступного року, а Сі Цзіньпін приїде до США у "відповідний час".
"Дзвінок пройшов дуже добре, ми знову поговоримо телефоном, цінуємо схвалення угоди щодо TikTok і обидва з нетерпінням чекаємо зустрічі на АТЕС", — підсумував американський лідер.
За інформацією "Сіньхуа", Трамп і Сі Цзіньпін «відверто та глибоко» обговорили поточні китайсько-американські відносини та питання взаємного інтересу, а також окреслили стратегічні орієнтири для розвитку відносин.
Сі Цзіньпін нагадав, що Китай і США були союзниками за часів Другої світової війни. За його словами, відносини між двома країнами вкрай важливі.
Китайський лідер наголосив, що дві держави можуть сприяти успіху одна одної та спільному процвітанню, приносячи користь своїм народам і всьому світу. За його словами, для досягнення цієї мети обидві сторони повинні йти назустріч одна одній.
Також Сі Цзіньпін порадив США уникати "односторонніх торгівельних обмежень", щоби не підривати результати переговорів. Він згадав питання TikTok і наголосив, що китайський уряд поважає рішення компаній і підтримує їхні переговори за ринковими правилами.
Китайський лідер висловив сподівання, що США створять для китайських компаній відкриті, справедливі та рівні умови для інвестицій.
До речі, агенція "Сіньхуа" не згадало про обговорення питання завершення війни Росії проти України між Трампом і Сі Цзіньпіном.
Нагадаємо, раніше сьогодні Дональд Трамп заявив, що його країна допоможе забезпечити мир після врегулювання війни Росії в Україні. Республіканець переконаний, що "зрештою це станеться".