Фото ілюстративне. Джерело: mil.in.ua

У Конгресі США закликали дозволити Україні атакувати об’єкти на території Росії

Група конгресменів від обидвох партій звернулася до міністра оборони Ллойда Остіна із закликом пришвидшити постачання озброєнь Україні. Звернення оприлюднив Комітет із розвідки Палати представників США.

Про це повідомив "Голос Америки". Законодавці також висловили свою "сильну підтримку" наданню дозволу Україні атакувати цілі на території Росії та пропонують розширити тренування українців на американських винищувачах F-16.

Голова Комітету з розвідки Палати представників, конгресмен-республіканець Майк Тернер заявив, що Україні можна було би надати дозвіл стріляти по стратегічних об'єктах в Росії "за певних обставин".

"Українські посадовці висловили серйозну стурбованість, заявивши, що ситуація зараз гірша, ніж будь-коли. США повинні дозволити Україні за певних обставин використовувати зброю, яка може вражати цілі в Росії, тренувати на F-16 більше українських пілотів та посилити українські системи ППО", — зазначив він.

Законодавці вважають, що українці не можуть ефективно захищатися через політику адміністрації Байдена, що потрібно змінити.

"Наші українські союзники просять дозволу використовувати певні типи зброї, наданої США, для виконання операцій по стратегічних цілях в Росії чи на контрольованій Росією території. Це надзвичайно важливо, щоб адміністрація Байдена дозволила військовим лідерам України мати можливість здійснювати повний спектр операцій, необхідних, щоби відповісти на неспровоковану атаку Росії на їхню суверенну територію", — йдеться в листі, який станом на 21 травня підписали 13 конгресменів.

Законодавці також закликають Пентагон збільшити кількість українських пілотів, яких США тренують на винищувачах F-16.

"Є критична потреба на значну кількість підготовлених пілотів, які могли б управляти такими літаками як F-16, щоби вони були доступні для України", — написали конгресмени.

Вони додали, що за даними військово-повітряних сил США, до кінця 2024 року в Америці завершать тренування лише 12 пілотів.

"Вивчити 12 пілотів — цього замало. Україна — у стані війни, й місця для України мають бути в пріоритеті порівняно з іншими іноземними країнами", — зазначили в листі члени Комітету розвідки Палати представників США.

Законодавці також акцентували, що Київ просить для захисту "великих міських територій" принаймні 7 додаткових систем Patriot.

"Ми закликаємо вас співпрацювати з нами, щоби пришвидшити постачання ресурсів, поки наші друзі в Україні продовжують захищати свою територію від російського брутального нападу та агресії", — заявили конгресмени у зверненні до міністра оборони США.

Серед конгресменів, які підписали листа, є декілька демократів, зокрема, конгресмени Джим Гаймс, Брендан Бойл, Андре Карсон, Джейсон Кроу.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що країни Заходу зволікають з наданням дозволу на удари їхньою зброєю з боку України по території Російської Федерації через страх перед ядерною ескалацією. Проте російський диктатор не піде на такий крок через власне самозбереження.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 22.05.2024 07:56