Ллойд Остін. Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

У США побачили загрози світовим енергоринкам через українські атаки на російські нафтопереробні заводи

Атаки України на російські нафтопереробні заводи можуть вплинути на світові енергетичні ринки. Тому українським силам краще зосередитися на військових цілях.

Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін на засіданні комітету Сенату США з питань збройних сил. Його слова цитує Bloomberg.

"Ці атаки можуть мати наслідки для глобальної енергетичної ситуації. Україні краще бити по тактичних і оперативних цілях, які можуть безпосередньо вплинути на поточний бій", — сказав очільник Пентагона.

Остін також повторив прохання адміністрації США до Конгресу схвалити додаткову військову допомогу Україні. Він зазначив, що така допомога також забезпечує робочими місцями американських робітників через збільшення оборонного виробництва США.

"Понад 50 мільярдів доларів із додаткової допомоги на національну безпеку розподілиться між більш ніж 30 штатами. Ці гроші сприятимуть роботі оборонної промисловості, включаючи виробництво боєприпасів і підводних човнів", — сказав Остін.

Водночас зауваження Остіна, щодо ударів по російських нафтопереробних заводах засудив сенатор-республіканець Том Коттон, який звинуватив адміністрацію в перешкоджанні ефективним діям України з політичних причин.

"Мені здається, що адміністрація Байдена не хоче, щоби ціни на газ підвищувалися в рік виборів", — сказав він.

Аналітики Bloomberg зауважили, що Байден присвятив більшу частину свого президентства боротьбі з інфляцією, включаючи ціни на бензин для американських споживачів.

Нагадаємо, наприкінці березня речник Держдепартаменту США Метью Міллер заявив, що США не заохочують українську армію завдавати удари поза власними кордонами. Це, зокрема, стосується атак України на російські нафтопереробні заводи, які останнім часом потерпають від дронів Сил оборони.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 09.04.2024 21:19