Еммануель Макрон. Джерело: Офіс президента України

Макрон умовив Сі Цзіньпіна утриматися від продажу Росії будь-якої зброї

Влада Китаю суворо контролювати експорт товарів подвійного призначення зі своєї країни до Росії. До того ж Пекін узяв на себе зобов'язання утриматися від продажу будь-якої зброї Москві.

У цьому запевнив журналістів Le Figaro президент Франції Еммануель Макрон після зустрічі з китайським гостем Сі Цзіньпінем.

Французький президент наголосив, що влада Китаю зобов'язалася суворо контролювати експорт товарів подвійного призначення, які можуть бути використані у військових цілях.

У контексті війни в Україні Макрон заявив, що прагне підтримувати тісний діалог із Китаєм, а Париж має намір скористатися приїздом Сі Цзіньпіна, аби гарантувати, що Пекін не перейде на явну підтримку російських військових зусиль.

"Я дякую вам за цей момент координації, якого ви хотіли перед візитом Володимира Путіна до Китаю, який також дасть нам змогу мати спільний порядок денний і мати можливість визначити бажання або небажання рухатися до цього стійкого миру", — додав Макрон.

При цьому президент Франції запевнив, що у Заходу немає планів щодо зміни режиму в Кремлі.

Нагадаємо, що так звана інавгурація російського диктатора Володимира Путіна запланована на 7 травня. Сьогодні стало відомо, що Франція після певних роздумів усе ж вирішила взяти участь у цій церемонії: туди Париж відправить свого посла.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 06.05.2024 22:17