
Станом на суботу, 30 травня, на українсько-польському кордоні зафіксовано накопичення транспортних засобів на виїзд з України. Йдеться про чотири пункти пропуску.
Про це попередили в Державній прикордонній службі України (ДПСУ), закликавши громадян, які планують перетин кордону, зважати на такі обставини.
Зокрема, в другій половині дня на виїзд з України на різних пунктах пропуску були такі черги:
На в'їзд в Україну:
Також на виїзд з України очікують 12 автобусів у пункті пропуску "Шегині" та чотири автобуси у пункті пропуску "Краківець".
"Для міжнародних автобусних перевезень діє електронна система "єЧерга", яка дозволяє перевізникам завчасно планувати час перетину державного кордону", — зазначили прикордонники.
При цьому вони зауважили, що водночас у пунктах пропуску "Шегині" та "Краківець" механізм слотування наразі не впроваджений. Через це автобуси прибувають без визначеного часу оформлення, що створює додаткове навантаження на ці напрямки.
"Щоб уникнути заторів та тривалого перебування перед пунктом пропуску, рекомендуємо обирати менш завантажені пункти пропуску", — наголосили в ДПСУ.
Нагадаємо, міністр освіти та науки України Оксен Лісовий заявив, що дозволені правила виїзду за межі країни для чоловіків віком від 18 до 22 років не спровокували масового чи критичного відтоку студентів з українських університетів. Навпаки, фіксується стійкий інтерес до складання національних іспитів навіть серед тих громадян, які вже перебувають в евакуації.