Фото: Офіс президента України

Зеленський 14 травня відвідає Німеччину: це відбудеться вперше з початку війни

У неділю, 14 травня, президент України Володимир Зеленський, ймовірно, відвідає Німеччину. У глави держави запланована зустріч з лідером ФРН Олафом Шольцом.

Про це повідомляє видання Bild.

Під час візиту Німеччини президенту України мають вручити премію Карла Великого. Зеленський також проведе переговори з канцлером Німеччини Олафом Шольцом та федеральним президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Окрім цього, 14 травня Володимир Зеленський відвідає німецьке місто Аахен, де йому вручать премію Карла Великого.

Цікаво, що в Офісі президента візит до Німеччини не підтверджують, але й не спростовують.

Закордонні візити Зеленського

Минулого тижня кілька днів поспіль Володимир Зеленський перебував за кордоном. Так, 3 травня він відвідав Фінляндію, де взяв участь у зустрічі прем'єр-міністрів Північних країн. Під час заходу Данія, Ісландія, Норвегія, Фінляндія та Швеція підписали документ у якому зазначили, що майбутнє України — у євроатлантичній родині.

4 травня український лідер перебував у Нідерландах — там він виступив із потужною промовою у Міжнародному кримінальному суді Гааги, закликавши світ покарати російських воєнних злочинців.

За даними ЗМІ, Зеленський 13 травня планував відвідати Німеччину, однак через "злив" інформації про поїздку у медіа його, ймовірно, скасували. Видання t-online із посиланням на "близькі до уряду України" джерела повідомляло, що у Києві "настільки роздратовані витоком інформації з Німеччини, що відповідальні за це особи, очевидно, розглядають можливість скасування візиту Зеленського". Співрозмовники видання наголошували, що українська сторона "глибоко розчарована" тим витоком "дуже чутливої інформації з питань безпеки". Була також ймовірність, що вона могла бути навмисно опублікована джерелами в Німеччині.

Нагадаємо, днями Зеленський повідомляв, що Україна найближчим часом отримає нову військову допомогу від союзників. За його словами, українські дипломати активно працюють із партнерами заради нових оборонних пакетів, на робочому рівні є нові рішення.

Відомо, що у суботу, 13 травня, президент України Володимир Зеленський прибув з візитом до Рима.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 13.05.2023 16:42