Олігарх Ілан Шор. Джерело: росЗМІ

У Молдові можуть заборонити проросійську партію, пов'язану з олігархом-втікачем

Молдовський уряд хоче заборонити на шість місяців діяльність проросійської партії "Шанс", вона пов’язана з олігархом-втікачем Іланом Шором. З цього приводу Міністерство юстиції Молдови вже звернулося до суду.

Про це повідомило видання NewsMaker. Журналісти зазначили, що в позові молдовський Мін'юст називає підставою тимчасової заборони діяльності "Шансу" те, що під час перевірки партії Центральною виборчою комісією її керівництво не надало повні дані про свою діяльність, порушивши закон.

"Міністерство юстиції зареєструвало в суді сектора Центр у районі Кишинева позов, за допомогою якого вимагає застосувати положення закону про політичні партії, обмеживши роботу партії "Шанс" на шість місяців", — заявили у відомстві.

Згідно зі звітом, який опублікувала Служба інформації та безпеки Молдови торік, "Шанс" фактично фінансує олігарх-утікач Ілан Шор, якого засудили до 15 років в'язниці у так званій справі про "крадіжку мільярда" з банківської системи країни. Тоді це стало підставою для урядової комісії зняти кандидатів "Шансу" з місцевих виборів у жовтні 2023 року.

"Шанс" виник після того, як Конституційний суд Молдови визнав неконституційним інший політичний проект Шора — однойменну політичну партію — та заборонив її діяльність через зв'язки з Росією.

До речі, минулого місяця партії, пов'язані з молдовським олігархом-втікачем Іланом Шором, створили передвиборчий блок "Перемога" під час заходу, що відбувся в одному з готелів Москви.

Нагадаємо, у квітні спікер парламенту Молдови Ігор Гросу заявляв, що Росія хоче зірвати майбутні вибори в Молдові. Влада країни звернулася до Європейського Союзу за допомогою у продовженні боротьби за демократію.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 15.05.2024 19:38