Віктор Орбан. Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

У ЄС назвали головну мету Орбана, який надалі зриває надання Україні кредиту на $50 млрд

Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан хоче допомогти кандидату в президенти Сполучених Штатів Америки Дональду Трампу. Саме тому він відмовляється схвалити збільшення терміну дії санкцій проти Росії, що ускладнить виділення кредитів Україні коштом російських заморожених активів.

Про це повідомило видання Politico з посиланням на власні джерела. Як відомо, нещодавно Угорщина вирішила до президентських виборів у США не схвалювати рішення ЄС, яке є важливим для участі США у кредиті G7 для України, його мали би гасити коштом заморожених російських активів.

Журналісти зазначили, що наразі Вашингтон наполягає на тому, що ЄС має продовжити терміни продовження санкцій щонайменше до 36 місяців. За нинішніми правилами, санкції мають бути продовжені кожні шість місяців.

Хоча всі інші лідери виступають за продовження періоду продовження санкцій до 36 місяців, як просили США, Орбан відмовляється погоджувати це питання. Відповідно до правил, будь-які зміни до санкційного режиму повинні схвалити всі 27 країн-членів.

"Якщо ми не розв’яжемо питання шляхом продовження терміну дії санкцій, це коштуватиме Євросоюзу — в тому числі Угорщині — більше грошей", — зауважив анонімний дипломат ЄС у розмові з журналістами.

Витрати для європейських країн — включно з Угорщиною — стали би вищими, ніж якби залучили й США. Однак для Орбана, як зазначено у публікації, це невелика ціна, а перевагою для нього є те, що він "придбає добру волю" кандидата-республіканця.

"Угорщині байдуже, чи доведеться Європі платити більше. Йдеться про допомогу Трампу", — сказав інший дипломат Євросоюзу.

Якщо Брюссель і Вашингтон спільно погодяться на кредит, то кандидат від Республіканської партії, якого можуть переобрати президентом, буде пов'язаний з ним на довгий час. Але якщо виділення коштів Києву схвалять без США, то в Трампа не буде такого зобов'язання, пояснили аналітики.

Йдеться про план кредиту для України обсягом 50 мільярдів доларів, узгоджений лідерами G7, який буде погашатися коштом прибутку від інвестування заморожених російських активів — тому для Києва це фактично позика без необхідності повернення.

Нагадаємо, нещодавно під час виступу прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана в Європарламенті, де він розповідав про плани на піврічне головування Будапешта в Європейському Союзі, опозиційний активіст Мартон Ньєкіцкі спробував зірвати прес-конференцію.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 14.10.2024 11:39