Україна може експортувати зерно залізницею через сусідню країну та просить 50% знижки, — ЗМІ
Фото ілюстративне. Джерело: ukragroconsult

Україна може експортувати зерно залізницею через сусідню країну та просить 50% знижки, — ЗМІ

Україна знайшла безпечніший шлях експорту зерна. В Києві розглядають можливість перевезення зерна залізницею через Молдову. При цьому можливими є знижки за перевезення.

Таку інформацію оприлюднила агенція Reuters, журналісти якого послалися на власні джерела.

Співрозмовники медійників розповіли, що Київ звернувся до Кишинева з проханням про низький тариф на перевезення вантажів.

"Російські атаки на "зерновий коридор" та українські порти почастішали. Тому експорт з України через Чорне море до Румунії зіткнувся зі складнощами", — констатували аналітики агенції.

Джерела в Україні та Молдові повідомили їй, що Київ хотів би транспортувати своє зерно через Молдову до румунського порту Констанца. І просить 50% знижки від номінальної ставки.

Молдова, за їх словами, відповіла пропозицією надати гарантії обсягів перевезення українського зерна. Сторони обговорюють часові рамки й обсяги транзиту збіжжя через Молдову до Констанци.

"Ми збираємо інформацію про потенційні обсяги від зацікавлених відправників. Процес збору інформації ще не завершено", — сказав Reuters високопоставлений представник української галузі.

Колишній керівник Молдовської залізниці Олег Тофілат повідомив агенції, що транзитний залізничний коридор через Молдову може перевозити 4,5 мільйона метричних тонн щорічно.

За оцінками України, робочий коридор може забезпечити 10% експорту країни. Молдова вже забезпечувала залізничні перевезення українського зерна 2022-2023 років.

Як відомо, міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Володимир Боля в понеділок відвідав Одеську область і обговорив зі своїм українським колегою Миколою Калашником питання покращення залізничного сполучення та розширення транзитної мережі.

Нагадаємо, декілька днів тому стало відомо, що Молдова готує пропозиції щодо можливості надання Україні 20 локомотивів. Також країни працюють над відкриттям нового спільного пункту пропуску та забезпеченням безперешкодного транзиту українських вантажів.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X TrueUA - YouTube
Завантажити ще
Реклама